ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Galaxy Z Flip niska cena

Samsung galaxy Fold 2 trafi do sprzedaży szybciej, niż zakładano

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Nowy raport z koreańskiej publikacji Yonhap mówi, że Galaxy Fold 2, kolejny składany telefon Samsunga, może trafić do sprzedaży przed Galaxy S11. Plotki wskazują, że obydwa smartfony zostaną ogłoszone na tej samej imprezie, co nie jest zaskoczeniem, ponieważ Galaxy S10 i Galaxy Fold zostały ujawnione razem. Jednak plotki donoszą, że Samsung chce dostarczyć Galaxy Fold 2 do sklepów tuż po prezentacji.

Samsung Galaxy Fold 2 trafi do sprzedaży zaraz po premierze?

Samsung Galaxy Fold 2 sprzedaż

Należy jednak się liczyć z tym, że najprawdopodobniej trafi wtedy jedynie do sklepów w Korei Południowej. Rosnąca konkurencja na rynku tego typu urządzeń od innych producentów jest uważana za powód do podjęcia takiej decyzji. Plotki głoszą, że głównym powodem tej decyzji była premiera Moto Razr 2019 kilka tygodni temu. Motorola niedawno ujawniła, że wprowadzenie na rynek detaliczny nowego Razra zostało opóźnione ze względu na wysoki popyt. Możliwe więc, że Samsung wykorzystać to opóźnienie do szybkiego wydania Galaxy Fold 2. Dzięki takiemu posunięciu pierwszym smartfonem z pionowo składanym wyświetlaczem, jaki można kupić.

Zobacz też: Rosja chwali się działającymi rakietami hipersonicznymi

Co ciekawe pojawiły się także doniesienia, że nadchodzący składany smartfon Samsunga będzie wydajnościowo należał raczej do średniej półki cenowej. Być może Samsung uznał, że jego poprzednik był jednak zbyt drogi. Skromniejsze wyposażenie pozwala na znaczne zmniejszenie ceny smartfona, przez co może trafić do szerszego grona odbiorców. Takie działanie jak najbardziej może mieć sens. Oznaczałoby ono budowanie pozycji na tym zupełnie nowym rynku. To w perspektywie czasu może się przełożyć na znacznie wyższe korzyści niż sprzedaż drogiego smarfonu małej grupie zapaleńców.

Źródło: Sammobile

Sprawdź najnowsze wpisy