Jak długo można zostawać przy jednym, naprawdę unikalnym podejściu do mobilnego rynku? Wiele firm pokazuje, że jest to kompletnie niewarte uwagi i w momencie, gdy pojawia się nowa moda, to stare rozwiązania, mimo że wciąż potrzebne, są odstawiane w kąt. Oczywiście jest też druga strona skali, gdzie do przesady stosowane są technologie, które już dawno powinny odejść do lamusa. Gdzie w tym wszystkim postawić LG, które w tym roku wyszło naprzeciw ze swego rodzaju zamiennikiem dla drogich składanych smartfonów? Nowy patent pokazuje, że warto dać szansę Koreańczykom.

Etui z elastycznym wyświetlaczem – LG chce pójść swoją drogą

Zaczęło się od LG V50 ThinQ, który nie tylko był pierwszym smartfonem firmy z 5G, ale też z dodatkowym etui, które pozwalało rozszerzyć obszar roboczy. Coś na wzór Samsunga Galaxy Fold, ale w zdecydowanie tańszym wydaniu. Choć może w tym przypadku lepszym nawiązaniem będzie ZTE Axon M. Niemniej zostańmy przy LG, które z czasem wydało V50 ThinQ, ale bez 5G, czyli G8X ThinQ. Wiemy też, że w przyszłym roku pojawi się V60 ThinQ, który rozwinie pomysł etui z wyświetlaczem. Tymczasem witamy się z powyższym patentem, który już nie zapowiada się na tani, ale na pewno na użyteczny. Składany ochraniacz z elastycznym ekranem możemy wykorzystywać wtedy, gdy chcemy, ale równie dobrze odłożyć je na bok. Naturalnie Koreańczycy mają postawić na plastikowy panel OLED, choć na obecnym etapie jeszcze wiele może się zmienić.

Zobacz też: Czy powstanie Safari na bazie Chromium?

Oczywiście LG może długo zwlekać z wprowadzeniem powyższego pomysłu z etui z elastycznym wyświetlaczem na rynek. W końcu Koreańczycy mają też wiele patentów składanych smartfonów, które do dzisiaj nie poznaliśmy. Miejmy nadzieję, że tym razem będzie nieco inaczej.

Źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.