Szef działu bezpieczeństwa TikToka, Eric Han, poinformował o modyfikacji regulaminu aplikacji. Zmiany na TikToku mają sprawić, by dawanie i otrzymywanie datków było dostępne wyłącznie dla pełnoletnich użytkowników platformy. Dotychczas nagradzać innych użytkowników mogli już osoby w wieku 13 lat, a otrzymywać nagrody – twórcy mający 16 lat.

Zmiany na TikToku w trosce o bezpieczeństwo użytkowników

Eric Han poinformował, że nowe zasady korzystania z aplikacji mają sprawić, by użytkownicy w każdym wieku czuli się na platformie bezpiecznie. Chodzi m.in. o likwidację nadużyć, które wcześniej miały miejsce i polegały na wywieraniu presji na młodszych użytkownikach, aby ci wysyłali wirtualne prezenty innym. Bez zmian pozostaje limit wieku dla osób chcących przeprowadzać transmisje na żywo. Wynosi on 16 lat.

zmiany na tiktoku

Z nowych zasad korzystania z aplikacji nie wszyscy są zadowoleni. Chodzi tutaj głównie o popularnych twórców w wieku 16-17 lat, dla których TikTok, a dokładnie datki od obserwujących, były dotychczas świetnym źródłem dochodu. W TikToku do bani jest to, że nie możesz zarabiać na nim bezpośrednio, ponieważ nie wysyłają cotygodniowych wypłat. Tak więc ludzie zarabiali dzięki transmisjom na żywo – skomentował Parker Pannell, 16-letni twórca korzystający z TikToka.

Czytaj także: USA nie odpuszcza TikTokowi – został zakazany w wojsku

Wokół TikToka pojawia się ostatnio wiele kontrowersji

Niedawno TikTok był oskarżany o dyskryminację osób niepełnosprawnych. W podobnym czasie aplikacja została zakazana w marynarce wojennej amerykańskiej armii. Z kolei grupa rodziców chciała pozwać TikToka za rzekome gromadzenie i udostępnianie danych osobowych dzieci. Każdą z tych sytuacji opisywaliśmy na naszej stronie. Jak widać, atmosfera wokół TikToka jest ostatnio, delikatnie mówiąc, nerwowa.

Źródło: Adweek.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.