PlayStation 5, podobnie jak nowy Xbox, będzie zasilany przez technologię AMD. Jednak wygląda na to, że rozwiązanie sprzętowe do ray tracingu nie będzie pochodzić od Czerwonych. Tak przynajmniej wynika z najnowszego przecieku. Komachi Ensaka, znany leaker, zamieścił ostatnio kilka nowych informacji o układach sygnowanych nazwami kodowymi Sparkman, Arden, Oberon i Ariel. Pierwsze dwa z nich są podobno związane z konsolą Xbox Series X, a te drugie z PlayStation 5.

Raytracing w PlayStation 5

Raytracing w PlayStation 5

Nowe odkrycia są bardzo interesujące, ponieważ Sparkman i Arden mają ray tracing i zmienne tempo cieniowania, podczas gdy Oberon i Ariel nie. Jeśli rzeczywiście są spokrewnieni z konsolą PlayStation 5, oznacza to, że Sony nie będzie używać technologii AMD do ray tracingu i zmiennego cieniowania. Co ciekawe podobne informacje podaje inna osoba odpowiedzialna za szereg potwierdzonych przecieków:

Mogę tam potwierdzić ustalenia @KOMACHI_ENSAKA. Jeśli chodzi o to źródło, to zarówno Sparkman, jak i Arden mają wspomniane RT i VRS, Oberon i Ariel nie…

— oświadczył rogame.

Zobacz też: Lodówka od Xiaomi pozwala zamówić to, czego w niej brakuje

Zarówno PlayStation 5, jak i Xbox Series X nie zostały jeszcze w pełni ujawnione. W ostatnim raporcie ujawniono, że konsola następnej generacji Sony wyprzedza Xboxa pod względem wydajności, ale oczekuje się, że luka ta zostanie zlikwidowana przed premierą.

W tej chwili wyniki gry są lepsze na PS5. Uważam, że jest to prawdopodobnie spowodowane tym, że sprzęt i oprogramowanie na PS5 są w bardziej zaawansowanym stanie. Spodziewam się, że Scarlett wypełni tę lukę, gdy tylko dostarczą bardziej dojrzałe zestawy urządzeń i oprogramowania. Należy powiedzieć, że ponieważ oprogramowanie, a nie sprzęt, jest tradycyjną dziedziną wiedzy firmy Microsoftu. Jest więc bardzo możliwe, że ostatecznie będą one mogły dostarczać bardziej zaawansowane oprogramowanie do tworzenia DirectX. W końcu pozwalając na lepsze działanie gier na Scarlett, nawet jeśli sprzęt jest mniej wydajny.

— Dodał.

Obydwie konsole mają mieć swoją premierę w okresie przedświątecznym 2020 roku. Jednak więcej szczegółów na ich temat poznamy już niebawem na targach CES 2020.

Źródło: wccftech

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.