MediaTek głównie w tanich smartfonach

Oppo pierwszym producentem, który sięgnie po flagowy procesor od MediaTeka

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

OPPO Reno3 5G to pierwszy smartfon na świecie napędzany przez Dimensity 1000L. Podczas gdy procesor MediaTeka ze średniej półki ma pojawić się w kolejnych urządzeniach w przyszłym roku. Znacznie ciekawiej prezentuje się jego wydajniejszy brat Dimensity 1000. Teraz natomiast dowiedzieliśmy się, który z producentów jako pierwszy sięgnie po flagowy układ od Tajwańczyków.

Oppo z MediaTek Dimensity 1000

Oppo z MediaTek Dimensity 1000

Digital Chat Station ujawnił w poście Weibo, że OPPO po raz kolejny będzie pierwszym producentem, który w przyszłym roku zaprezentuje smartfon z układem z serii Dimensity. Flagowy smartfon z modelem 1000 ma pojawić się już w styczniu. Niestety, nie znamy dokładnej daty jego premiery. Niestety, nie wiadomo nic więcej na jego temat poza tym, że będzie on należał do serii Reno3. Tak przynajmniej podają plotki, które także należy traktować z odrobiną dystansu. Oznacza to, że Oppo stało się najbliższym współpracownikiem MediaTeka w dziale smartfonów. Obydwie firmy mogą wiele na tym zyskać. Oppo dostanie dostęp do tanich i dobrze wyposażonych procesorów, a MediaTek szansę na zaistnienie na rynku.

Zobacz też: Usługa Windows 10 to wydarzenie dekady. Microsoft zrobił świetny ruch

Dimensity 1000 to ośmiordzeniowy procesor z 4 rdzeniami Cortex-A77 taktowanymi zegarem 2,6 GHz i 4 rdzeniami Cortex-A55 taktowanymi zegarem 2,2 GHz. Będzie on również wyposażony w nowy procesor graficzny Mali-G77. Chipset, podobnie jak Dimensity 1000L, będzie obsługiwał sieci SA i NSA 5G i będzie miał prędkość łącza do 4,7 Gbps. Oferuje również obsługę 5G dual-SIM, który pozwala na korzystanie z dwóch kart SIM 5G w tym samym czasie, w przeciwieństwie do innych SoC, które obsługują tylko 5G w jednym gnieździe SIM.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy