ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Elektroniczny judasz od Xiaomi

Xiaomi stworzyło elektronicznego judasza

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Xiaomi wprowadził nowy produkt w ramach platformy Youpin. Jest to elektroniczny judasz o nazwie Chuangmi Smart Cat Eye Doorbell. Składa się on z dwóch różnych części: jedna to duży, inteligentny ekran, a druga to kamera umieszczona na drzwiach. Kamera tego urządzenia jest wyposażona w obiektyw szerokokątny 161°. Dzięki tak szerokiemu polu widzenia umożliwia ona rejestrowanie całej sylwetki osób pukających do drzwi, a nie tylko ich twarzy.

Elektroniczny judasz od Xiaomi

Elektroniczny judasz od Xiaomi

Nie zabrakło także zintegrowanego noktowizora aktywnego. Oznacza to, że emituje ona w ciemności światło podczerwone i widzi w nim osoby przed drzwiami. Po drugiej stronie znajduje się 5-calowy wyświetlacz IPS odpowiedzialny za wyświetlanie obrazu. Dzięki temu można wiedzieć z kim ma się do czynienia bez podchodzenia do drzwi, zdradzając tym osobom za nimi swoją obecność. Kolejną ważną funkcją jest możliwość połączenia tego wizjera z inteligentnym wyświetlaczem Xiaomi XiaoAI. Niestety, ten nie funkcjonuje w naszym regionie. Elektroniczny judasz od Xiaomi jest również rejestratorem, który może prowadzić 24-godzinny monitoring zewnętrzny. Dodatkowo posiada on także funkcję rozpoznawania twarzy.

Zobacz też: Czy smartfon może być tak wydajny jak konsola?

To jednak wciąż nie wszystko. Za pomocą tego urządzenia można prowadzić rozmowę z osobami zza drzwi. Posiada ono także opcję zmiany głosu, co może być bardzo przydatne dla kobiet i dzieci przebywających samotnie w domu. Zestaw ten trafi do sprzedaży w Chinach już 16 stycznia przyszłego roku. Nie wiadomo kiedy zagości na innych rynkach. Jego cena wynosi 369 juanów, czyli około 200 PLN. Warto także dodać, że kamera i wyświetlacz nie będą sprzedawane osobno. Jeśli więc jakiś element ulegnie uszkodzeniu, to trzeba zakupić kolejny zestaw.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy