Technologia VR stale się rozwija, jednak wciąż ma spore braki. Nie chodzi tutaj tylko o problemy z wyświetlaniem ekranu, ale także o zanurzenie się w świecie także innymi zmysłami niż tylko wzrok i słuch. Jednymi z elementów wyposażenia, które jeszcze nie stały się powszechnie dostępne, są rękawice haptyczne. Mogą one dostarczyć dotykowych informacji zwrotnych, aby umożliwić użytkownikom czucie środowiska wirtualnego.

Rękawice Teslasuit

Rękawice Teslasuit

Obecnie firma pracująca nad kombinezonem VR przedstawiła jego element, jakim są rękawice Teslasuit Glove. Może ona wykrywać ruchy ręki użytkownika, dzięki temu akcje podejmowane w wirtualnej rzeczywistości są bardziej naturalne. Dodatkowo dostarcza ona użytkownikowi informacji zwrotnych na temat przedmiotów, z którymi wchodzi w interakcję. Mogą one być używane w połączeniu z kombinezonem lub oddzielnie. Teslasuit twierdzi, że integrują one haptykę, przechwytywanie ruchu, biometrię i sprzężenie zwrotne siły, aby umożliwić użytkownikom wyczucie wirtualnych tekstur. Firma twierdzi, że może gromadzić dane w czasie rzeczywistym. Dzięki temu może być wykorzystywana do monitorowania poziomu stresu lub tętna użytkowników.

Zobacz też: Problemy po aktualizacji do MIUI 11. Czego dotyczą?

Teslasuit po raz pierwszy pojawił się w 2016 roku wraz ze zbiórką na kombinezon VR. Projekt ze zbiórki został ostatecznie zarzucony. Mimo to firma ostatecznie stworzyła prototyp takiego urządzenia i zaprezentowała go na targach CES w 2018 roku. Kombinezon został ponownie zdemontowany na targach CES 2019, gdzie firma powiedziała, że ma być wykorzystywany w celu przygotowywania do zadań w niebezpiecznych środowiskach, w tym do szkoleń dla astronautów i innych zawodów wysokiego ryzyka. Kombinezon i rękawice zostaną zaprezentowane na targach CES 2020.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.