Samsung zaprezentuje na CES 2020 nową usługę AI o nazwie NEON. Tajemniczy produkt jest opracowywany przez Samsung Technology & Advanced Research Labs, znane jako STAR Labs. Widać tutaj całkiem spore nawiązanie do pewnej firmy ze świata komiksów DC. Jest to niezależna jednostka Samsung Electronics, która chce stworzyć AI na poziomie ludzkim. Według jej definicji taka sztuczna inteligencja ma zdolność do mówienia, rozpoznawania i myślenia.

Samsung NEON

Koreański gigant techniczny stworzył dedykowane konta mediów społecznościowych oraz stronę internetową dla NEON. Wszystko, co do tej pory wiadomo o tej usłudze, pochodzi z zamieszczonych przez te konta teaserów. Nawet one nie ujawniają niczego konkretnego o nowym produkcie AI. Jednak ciągłe używanie w wiadomościach Have you ever met an 'ARTIFICIAL'? sugeruje, że NEON jest prawdopodobnie czymś więcej niż tylko podrzędną funkcją oprogramowania dla smartfonów. Co ciekawe, znany indyjski filmowiec Shekhar Kapur również tweetował o tym, że Samsung wprowadza na rynek technologię sci-fi poprzez NEON. Widzimy więc, że Samsung włożył sporo sił w budowanie zainteresowania swoim produktem. Mam nadzieję, że nie okaże się on przez to rozczarowaniem.

Zobacz też: Android 11 może usunąć ograniczenie, które pamięta Nexusa 5

Obecnie Bixby działa jako główny asystent AI Samsunga we wszystkich kategoriach produktów. NEON to będzie jednak produkt innej klasy. Według Tweetów nowa usługa nie jest niczym, co widzieliśmy do tej pory. Biorąc pod uwagę ogromne inwestycje Samsunga w ciągu ostatnich kilku lat w poprawę i wprowadzenie na rynek Bixby, ten raczej nie zostanie wyparty przez NEON. Bardziej prawdopodobne jest to, że NEON i Bixby będą się uzupełniać, a nie konkurować.

Źródło: Sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.