Sieć 5G to przyszłość komunikacji bezprzewodowej. Doskonale zdają sobie z tego sprawę Chiny, które są państwem o największej powierzchni sieci nowej generacji. Istotną firmą w skali kraju jest oczywiście Huawei, który dostarcza większość sprzętu telekomunikacyjnego do budowy infrastruktury. Jest to przy okazji także największy producent smartfonów w tym kraju. Nic więc dziwnego, że zamierza upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.

Huawei 100 mln smartfonów 5G

Huawei 100 mln smartfonów 5G

Huawei spodziewa się, że w przyszłym roku w samych tylko Chinach sprzeda ponad 100 milionów smartfonów z obsługą sieci 5G. Biorąc pod uwagę, że w tym roku sprzedaż jego wszystkich smartfonów na całym świecie ma osiągnąć pułap 260 mln sztuk, to mówimy tu o niezwykle ambitnych planach. W końcu urządzenia obsługujące sieć najnowszej generacji będą zauważalnie droższe od tych działających jedynie w ramach LTE. Biorąc to pod uwagę, 100 milionów sztuk wydaje się celem nierealnym. Chyba że Huawei znalazł sposób na produkcję znacznie tańszych smartfonów 5G.

Zobacz też: LG już wkrótce pokaże smartfon rodem z 2016 roku

To byłaby wielka szansa dla producenta, zwłaszcza na rynkach europejskich. Obecnie nie cieszy się on zbyt wielką popularnością na starym kontynencie z powodu braku usług Google na wielu nowych smartfonach. Huawei co prawda pracuje już nad autorskim zestawem mającym być ich odpowiednikiem. Jednak zastąpienie takich aplikacji jak YouTube nie będzie raczej możliwe. Jednak jeśli producent wypuści na rynek bardzo tanie smartfony 5G, to część osób może uznać, że obsługa sieci nowej generacji jest dla nich większym priorytetem. Warto jednak zaznaczyć, że to wszystko to jedynie spekulacje. Dopiero w 2020 roku zobaczymy, co Huawei konkretnie zechce zrobić.

Źródło: GSMarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.