Ten rok był rokiem wielu początków w branży smartfonów. Poznaliśmy pierwsze urządzenia 5G. Swój żywot rozpoczęły także składane smartfony. Jednym z pierwszych, jeśli chodzi o obydwie kategorie, jest Huawei Mate X. Łączy on bowiem składaną konstrukcję z połączeniem 5G. Musieliśmy na niego dość długo czekać, ponieważ producent ciągle oddalał datę premiery. Ma to związek z tym że nikt za bardzo nie wiedział jak się zabrać za stworzenie takiego urządzenia.

Huawei Mate Xs z ładowaniem 65 W

Huawei Mate Xs z ładowaniem 65 W

Wciąż nie jest to smartfon idealny. Nic więc dziwnego, że Huawei postanowił stworzyć jego ulepszoną wersję. Mate Xs zdobył certyfikat od chińskiego CCC (3C). Urządzenie pojawia się z numerem modelu TAH-AN00m. Jak zwykle 3C nie ujawnia żadnych szczegółów na temat modelu poza funkcjami ładowania. W tym przypadku jedynym widocznym usprawnieniem ujawnionym w zestawieniu jest zauważalne zwiększenie szybkości ładowania do 20 V/3,25 A. To daje nam moc do 65,2 W.

Zobacz też: Gra Faster Than Light za darmo w Epic Games Store

Podobno ładowanie z taką mocą pojawi się wraz z nadchodzącą linią Huawei P40. Będzie to znacząca poprawa w stosunku do podstawowego  Mate X, który obsługuje ładowanie do 55 W. Zwiększona szybkość ładowania to jednak nie wszystko. Mate Xs przyniesie ze sobą także wydajniejszy procesor, którym będzie Kirin 990 5G, który jest następcą znanego z wersji podstawowej Kirina 980. Poprawie ma także ulec mechanizm zawiasów w tym składanym smartfonie. Ma on trafić na rynek już w pierwszym kwartale 2020 roku. Natomiast pełnoprawny następca, czyli Mate X2 pojawi się dopiero w trzecim kwartale przyszłego roku.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.