Xiaomi to firma przeważnie chwalona za nakładkę MIUI oraz wspieranie także starszych urządzeń. Okazuje się jednak, że po aktualizacji do MIUI 11 u niektórych użytkowników występują problemy z działaniem telefonu.

Co zmieniło się na gorsze w niektórych telefonach po aktualizacji do MIUI 11?

po aktualizacji do miui 11

Jednym z problemów, o którym wspomina użytkownik forum Mi Community, jest krótszy niż wcześniej czas działania baterii. Autor tematu posługujący się nickiem I3ohater zauważył, że jego Mi 9T od momentu pobrania aktualizacji podejrzanie szybko się rozładowuje. Inne osoby w tym samym wątku wspominają, że mają podobny problem. W internecie można też przeczytać o pogorszeniu działania baterii w innych modelach (Redmi Note 4, Redmi Note 7, Mi 9 SE) czy problemach z interfejsem i jego płynnością (Mi 9, Mi 9T Pro) oraz kłopotach z odblokowaniem ekranu (Mi 9). Pojawiają się też wzmianki o gorszym działaniu map, klawiatury ekranowej czy aplikacji do SMS-ów. Niektórym problemy udało się rozwiązać np. przez ponowne pobranie aktualizacji czy zmianę ustawień systemowych.

Sprawdziłem jak działa Redmi Note 5 po aktualizacji do MIUI 11

Do momentu aktualizacji do MIUI 11 z działania mojego Redmi Note 5 byłem więcej niż zadowolony. Przełączanie się między aplikacjami było bardzo płynne, nie pamiętam też żadnej sytuacji, kiedy musiałbym zrestartować urządzenie przez problemy z nim. Po aktualizacji niestety smartfon działa zauważalnie gorzej. Jeśli chodzi o baterię czy proces odblokowywania, nie zauważyłem specjalnych zmian. Z ogólną płynnością działania i wydajnością jest jednak problem. Aplikacje dłużej się wczytują, zdarzają się przycięcia animacji czy spowolnienia podczas pisania tekstu, poszczególne programy są zdecydowanie krócej przechowywane w RAM-ie. Z telefonu oczywiście da się korzystać, jednak komfort jego użytkowania spadł.

Z kolei Redmi Note 7 bliskiej mi osoby po aktualizacji do MIUI 11 działa podobnie jak wcześniej. Dotyczy to wszystkich aspektów funkcjonowania telefonu, bo osoba ta nawet nie zauważyła, że jej smartfon automatycznie pobrał aktualizację. Jak widać, u niektórych problemy występują, u innych nie i ciężko stwierdzić, od czego to zależy.

Czytaj także: 5 ciekawych rzeczy, których mogłeś nie wiedzieć o Xiaomi

Drobne błędy po udostępnieniu nowej wersji systemu lub, jak w tym przypadku, nakładki, zdarzają się. MIUI 11 jest już jednak dostępne od dłuższego czasu, a Xiaomi określa kolejne jej aktualizacje jako wersje stabilne. Wszystko to powinno działać nieco lepiej, zwłaszcza że niektóre błędy w MIUI 11 mogą nieść za sobą poważne konsekwencje dla użytkowników. O jednym z takich przypadków pisał w listopadzie Michał.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.