W latach 90 firmy Nintendo i Sony rozpoczęły współpracę. Na bazie Super Nintendo miała powstać konsola z napędem CD. Wyprodukowano około 200 prototypów rewolucyjnej jak na tamte czasy konsoli, jednak ostatecznie do masowej produkcji nie doszło, bowiem obie firmy pokłóciły się. Jak nie trudno się domyślić, poszło o pieniądze. Niesamowicie rzadki prototyp Nintendo PlayStation już wkrótce trafi na publiczną aukcję, na której najprawdopodobniej sprzeda się za grube miliony.

Nintendo PlayStation na sprzedaż, a chętnych nie brakuje

Nintendo PlayStation

Na powyższym zdjęciu możecie się zapoznać z prototypem „Nintendo PlayStation”, którego aukcja zaplanowana została na dni 5-7 marca 2020 roku. Zainteresowani mogą jednak zacząć licytować wymarzony przedmiot już 14 lutego na specjalnej stronie internetowej. To pierwszy raz, kiedy prototyp konsoli PlayStation powstały w wyniku współpracy Sony i Nintendo trafi na publiczną aukcję.

Zobacz także: [Promocje dnia] PlayStation 4 Slim, Honor 9X, powerbank Hama i więcej w świetnych cenach

Właścicielem Świętego Graala jest niejaki Terry Diebold, Amerykanin, który kupił go w „ślepej aukcji”, kiedy firma, w której pracował, zbankrutowała. Mężczyzna przez lata chwalił się swoim okazem na różnych konwentach dla graczy, jednak wygląda na to, że w końcu jest gotowy się z nim rozstać – za kwotę wyższą niż 1,2 miliona dolarów (ok. 4,6 miliona złotych), którą odrzucił ostatnio od kolekcjonera z Norwegii. Nie wiadomo, za ile ostatecznie sprzeda się opisywana konsola, jednak osobiście obstawiam jakieś 5 milionów złotych.

Źródło: Polygon

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.