HMD Global odpowiedzialne za smartfony marki Nokia zdaje się bardziej koncentrować na segmencie średnio- i niskobudżetowym. Producent w tym roku zaprezentował już kilka tanich urządzeń z Androidem Go. Okazuje się jednak, że to wciąż nie koniec. Firma chce wydać w najbliższym czasie jeszcze jeden smarfon. Jego cena powinna być niezwykle niska, chociaż jego parametry nie wydają się zbyt zachęcające.

Nokia ze Snapdragonem 215

Nokia ze Snapdragonem 215

Nazwa kodowa nadchodzącego urządzenia to Nokia TA-1213. Najprawdopodobniej dołączy on do linii smartfonów z okrojoną wersją Andoida. Urządzenie ma być wyposażone w układ Snapdragon z serii 2××. Pozostaje mieć nadzieję, że chodzi tu o model 215, który jest 64-bitową jednostką złożoną z czterech rdzeni Cortex-A53 i obsługą LTE. Niższe modele z tej serii jak Snapdragon 210 i 208 są bowiem procesorami 32-bitowymi opartymi na rdzeniach Cortex-A7. Jednak nawet jeśli Nokia postawi na wydajniejszy procesor, to wciąż mówimy tu o niezwykle słabej i przestarzałej jednostce.

Zobacz też: Oto wszystkie filmy i seriale, które pojawią się na HBO GO w styczniu 2020 roku

Nokia TA-1213 właśnie uzyskała certyfikat Bluetooth 4.2. Najprawdopodobniej zostanie wyposażona w Androida Go, a to oznacza maksymalną pamięć operacyjną o rozmiarze 1 GB. Model ten najprawdopodobniej zostanie skierowany na jeden z rynków wschodzących. Niestety, to na razie wszystko, co o nim wiadomo. Jednak fakt, że przeszedł już certyfikację Bluetooth, oznacza, że już niedługo zostanie przedstawiony oficjalnie. Podejrzewam jednak, że nie jest to premiera, na którą ludzie będą czekać z utęsknieniem. Zwłaszcza że na rynku jest dużo znacznie lepszych smartfonów z Androidem Go.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.