Zaledwie tydzień temu usłyszeliśmy, że Stany Zjednoczone planują zastosować nowe limity w zakresie sprzedaży sprzętu na urządzeniach Huawei. Teraz wygląda na to, że wejdzie to w życie. Plany wprowadzenia nowych środków przez Stany Zjednoczone mogą zagrozić dostawie 14-nanometrowych układów scalonych przez Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. Ltd. (TSMC) do chińskiej firmy Huawei.

Część handlu pomiędzy TSMC i Huawei zagrożone przez USA

TSMC Huawei USA blokada

Huawei został oskarżony przez kilka krajów o utrzymywanie bliskich związków z chińskim wojskiem oraz o funkcjonowanie jako ramię komunistycznego rządu. To spowodowało, że jego systemy 5G stały się przedmiotem podejrzeń. Warto jednak podkreślić, że jak do tej pory niczego tej firmie nie udowodniono. Mimo to władze USA przygotowywały maksymalny limit 10 procent amerykańskiej technologii dla produktów, które mają być dostarczone do Huawei, jak donosił wczoraj Liberty Times. Z chipsetów TSMC, produkty 7 nm zawierają tylko 9 procent amerykańskiej technologii lub części, więc nie są zagrożone. Jednak w przypadku półprzewodników 14 nm, zawartość technologii USA wzrasta do 15 procent.

Zobacz też: Zadbaj o paznokcie z… Xiaomi – firma ogłasza zbiórkę

Oznacza to, że jeśli ograniczenie to wejdzie w grę, TSMC nie będzie już w stanie wysyłać chipów 14 nm do Huawei. Oznacza to, że firma będzie musiała zejść ze wszystkimi swoimi produktami do niższego procesu technologicznego. Kiedy poproszono TSMC o komentarz na temat prawdopodobieństwa takiego ograniczenia, to stwierdziło, że obecnie Stany Zjednoczone nie zmieniły swoich zasad. Według Liberty Times, przedsiębiorstwo nie odpowiedziałoby na pytania dotyczące czysto hipotetycznych sytuacji. Oznacza to, że na razie jedyne, co możemy zrobić, to poczekać i zobaczyć, co się stanie.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.