WhatsApp to niesłychanie popularny komunikator na całym świecie. Nic więc dziwnego, że Facebook widząc jego wyniki, cały czas usprawnia swój produkt. Niedawno było głośno o trybie ciemnym w WhatsApp, a teraz dowiedzieliśmy się, że do aplikacji w wersji beta trafiła funkcja umożliwiająca automatyczne kasowanie wiadomości po określonym czasie.

WhatsApp z samoniszczącymi się wiadomościami

WhatsApp samoniszczące się wiadomości

WhatsApp często podkreśla, że jest bardzo bezpiecznym komunikatorem. Kolejna funkcja, która trafiła do najnowszej wersji beta WhatsAppa na Androida oznaczonej numerem 2.19.275, idealnie wpasowuje się w temat prywatności. Mowa o tytułowych automatycznie usuwających się wiadomościach po określonym czasie, które na razie są dostępne tylko w czatach grupowych. Nowość działa bardzo prosto: administrator (i tylko administrator) danej grupy może w ustawieniach zaznaczyć, aby wiadomości wszystkich członków czatu były automatycznie kasowane po określonym czasie – po godzinie, dniu, tygodniu, miesiącu lub roku.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Zobacz także: Ponad 40 złośliwych aplikacji odkrytych w Google Play. Natychmiast je usuń, jeśli je instalowałeś!

Funkcja ta została rzekomo wprowadzona w trosce o użytkowników, aby grupowe konwersacje nie zajmowały zbyt dużo miejsca na ich smartfonach. Oczywiście może ona zostać wykorzystana także w innych celach, ale to już temat na zupełnie inny artykuł. Jeśli chcecie przetestować opisywaną funkcję już teraz, to WhatsAppa w wersji beta 2.19.275 możecie pobrać z APKMirror. Co sądzicie o tej nowości? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: GSMArena
Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.