Huawei jest jedną z najbardziej znanych marek smartfonów na świecie. Pomimo swojej nieobecności na niektórych kluczowych rynkach zachodnich, urządzenia Huawei i Honor są bardzo popularne wśród użytkowników w wielu regionach Europy, Azji, Afryki i Chin. Nie powinno nas więc dziwić to, że producent chwali się, że ma 570 milionów aktywnych użytkowników swoich smartfonów na całym świecie. Dla porównania Europę zamieszkuje 741 milionów osób. Co więcej, ma także ponad 1,2 miliona zarejestrowanych programistów, którzy chcą pisać aplikacje do jego sklepu.

Huawei chwali się liczbą użytkowników

Huawei liczba użytkowników

Od czasu wprowadzenia przez rząd USA zakazu, dział mobilny Huawei musi borykać się z wieloma trudnościami. Producent co prawda raczej nie straci prawa do korzystania z Androida, jednak brak usług Google okazał się druzgoczącym ciosem. Nic więc dziwnego, że producent przeznaczył ponad miliard dolarów na niezależnych twórców aplikacji. Firma pracuje także nad alternatywami dla usług Google, które będą gotowe do grudnia. Dyrektor generalny Huawei, Ren Zengfei, powiedział w jednym z wywiadów:

Jeśli Stany Zjednoczone nie pozwalają swoim firmom technologicznym na dostarczanie nam produktów, mamy inne. Jeśli te opcje staną się dojrzałe i stabilne, nie sądzę, abyśmy mogli współpracować z firmami amerykańskimi.

Zobacz też: Nova osobną marką? Huawei ma ambitne plany nie tylko na smartfony

Huawei nie będzie w stanie przestać całkowicie polegać na technologii amerykańskiej. Wiele podstawowych funkcji smartfonów wymaga technologii, która została opracowana w USA. Producent twierdzi jednak, że jego najnowsze flagowce z serii Mate 30 nie mają żadnych elementów ze Stanów Zjednoczonych. Ren Zhengfei powiedział, że firma ma bardzo ambitny plan B, gdyby została zmuszona do zerwania wszelkich powiązań z technologiami amerykańskimi. Jako największy na świecie producent sprzętu telekomunikacyjnego jest całkowicie możliwe, że Huawei posiada plan zapasowy.

Źródło: Wccftech

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.