Messenger w walce z koronawirusem

Już nie zarejestrujesz się numerem telefonu na Messengera – Facebook ogłasza zmiany

Newsy

Pamiętacie jeszcze czasy, kiedy Facebook i Messenger były jedną aplikacją? Pewnego razu gigant społecznościowy postanowił odizolować swój komunikator. Upływ kolejnych dni i miesięcy umożliwił rejestrację do Messengera za pomocą telefonu komórkowego, bez potrzeby posiadania konta Facebooka. W ten sposób portal Marka Zuckerberga jeszcze bardziej zachęcił do korzystania z ich komunikatora. Jednak wszystko, co dobre kiedyś się kończy i dzisiaj już wszyscy muszą posiadać konto na Facebooku, aby rozmawiać na Messengerze.

Rejestracja w Messengerze tylko z kontem na Facebooku

facebook-kontrola-messenger-whatsapp-instagram

Niektórych pierwsza myśl może być taka, że numer telefonu to zbyt wrażliwa dana, aby się nią rejestrować i ryzykować utratę. Jednak Facebook nadal zbiera tę informację o użytkowniku. Cel usunięcia pełnej niezależności Messengera najprawdopodobniej jest nieco inny, ale o nim za chwilę. Dotychczasowi użytkownicy, którzy nie posiadali konta na Facebooku, nie muszą się martwić i tak naprawdę nic nie muszą robić. Niemniej już pojawiają się głosy, że niektórzy nie mogą się zalogować. Mimo wszystko zmiana tak naprawdę dotyczy nowych osób, które chciałyby porozmawiać przez Messengera – w tym wypadku konieczne będzie założenie konta na Facebooku. Rejestrowanie za pomocą samego numeru telefonu najprawdopodobniej nie wróci.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Zobacz też: Samsung Galaxy Fold 2 z wyświetlaczem, który już tak łatwo nie porysujesz.

Po co to utrudnienie? Facebook zapowiedział w tym roku ujednolicenie swoich komunikatorów – w końcu gigant obok Messengera ma też WhatsAppa, a i Instagram ma wbudowane wiadomości. W tym celu musi pojawić się wspólny mianownik i tym będzie właśnie konto na Facebooku. Mimo wszystko może to też mieć związek z coraz częstszymi problemami Amerykanów z utrzymaniem prywatności użytkowników – w końcu niedawno wyciekła do Sieci pokaźna baza danych portalu Marka Zuckerberga.

Źródło: XDA Developers


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x