Huawei zaprezentował swój pierwszy składany telefon w tym roku. Mimo początkowych trudności i licznego przekładania daty premiery Mate X został bardzo ciepło przyjęty przez konsumentów. W przyszłym roku producent wprowadzi do sprzedaży dwa kolejne składane urządzenia: Mate Xs i Mate X2. Wiemy już, że Mate Xs to zmodernizowana wersja Mate X z procesorem Kirin 990 5G, lepszym projektem zawiasów i twardszym ekranem. Jego premiera planowana jest na marzec 2020 roku podczas Mobile World Congress 2020. Jednakże to Mate X2 będzie pełnoprawnym przedstawicielem nowej generacji składanych smartfonów.

Huawei Mate X2 w 3Q 2020 roku

Huawei Mate X2 3Q 2020

Według cenionego źródła informacji, jakim jest RODENT950, Huawei ogłosi Huawei Mate X2 w trzecim kwartale przyszłego roku. Na podstawie tej informacji możemy założyć, że składane urządzenie powinno być napędzane przez nadchodzący procesor Kirin 1020. Smartfon ten najprawdopodobniej zostanie zaprezentowane podczas targów IFA 2020. Zmianie ma ulec jego konstrukcja. Huawei Mate X2 przyjmie projekt podobny do tego, co widzieliśmy w Motoroli Razr. Oznacza to, że nie będzie składał się na zewnątrz, ale do wewnątrz. Nie zabraknie dodatkowego wyświetlacza, który będzie służył do obsługi zamkniętego urządzenia.

Zobacz też: Poważna luka w oprogramowaniu Nvidii – firma wydała już poprawkę

Ciekawe jest jednak to, że po rozłożeniu ma on oferować 6,5-calowy wyświetlacz. Oznacza to, że nie będzie on przypominał tabletu, a raczej rozkładał się w typowy smartfon, który ma się składać w bardzo małe urządzenie. Oznacza to, że to właśnie kształt zaproponowany przez Motorolę wygrał walkę o to, jak będą się prezentowały składane smartfony. Mam jednak nadzieję, że urządzenia rozkładające się w tablet nie znikną z rynku.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.