Dysk Google to świetna usługa od giganta z Mountain View, która pozwala na przechowywanie i synchronizowanie plików w chmurze. Aplikacja jest dostępna na oba kluczowe systemy mobilne, jednak ta w wersji na Androida dołączyła dziś do zaszczytnego grona, bowiem stała się jedną z najpopularniejszych apek w Google Play. Co prawda jest to nieco naciągane, ale i tak podziw się należy.

Dysk Google przekroczył ważny kamień milowy

Dysk Google

Z dysku Google korzysta na całym świecie naprawdę wiele osób. Teraz aplikacja w wersji na Androida przekroczyła bardzo ważny kamień milowy, a konkretnie 5 miliardów instalacji. Tym samym dołączyła do grona, w którym już od dłuższego czasu znajduje się Facebook, Gmail i przeglądarka Google Chrome.

Zobacz także: [Promocje dnia] Sony Xperia 5, Alcatel 3X 2019, słuchawki bezprzewodowe JBL E65 i więcej w super cenach!

Nie da się ukryć, że nie jest to do końca „uczciwy” wynik, gdyż Dysk Google jest preinstalowany na wszystkich smartfonach z Androidem. Idąc dalej tym tropem, na wspomniane pięć miliardów instalacji w dużej mierze wpływa właśnie to zjawisko. Niemniej jednak trzeba przyznać, że mimo wszystko tak duża liczba robi wrażenie. Szkoda tylko, że nie mamy dostępu do statystyk, które pokazywałyby, ilu ludzi rzeczywiście regularnie korzysta z Dysku Google. Gdybym miał strzelać, to postawiłbym na mniej niż 2,5 miliarda osób, ale oczywiście to tylko moje spekulacje. A Wy go używacie, czy preferujecie usługi konkurencyjnych firm? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.