Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że często przybliżamy zdjęcia i w ten sposób przyglądamy się szczegółom. Jednak co powiecie na przybliżanie filmów? Taką właśnie nowość przygotowuje Google w swojej aplikacji Zdjęcia Google. Oczywiście Amerykanie nie są innowatorami w tej materii, ale niewątpliwie ta funkcjonalność była długo wyczekiwana i na pewno wzbudzi duże zainteresowanie. Niemniej nie otwierajcie jeszcze programu na swoim smartfonie – wszystko jest w trakcie przygotowania.

Zdjęcia Google pozwalają przybliżać filmy za pomocą gestu

Powyższa animacja została przygotowana przez specjalistów z XDA Developers, którym udało się wymusić działanie gestu uszczypnięcia w Zdjęciach Google podczas oglądania filmów. Zasada działania jest identyczna, co w przypadku tradycyjnych fotografii – różnica sprowadza się jedynie do tego, że… obraz jest w ruchu. Obecnie Google nie zdradza szczegółów, kiedy i jak planuje wdrożyć powyższe rozwiązanie. Nie jest ono dostępne w żadnym kanale. Amerykanie tak naprawdę oficjalnie nie zdradzają jeszcze istnienia tej funkcji i nietrudno się domyślić, że będzie to jedna z tych drobnych nowości, które pojawiają się przynajmniej raz na miesiąc. Kwestia tylko dopracowania.

Zobacz też: Poznaj technologię, która zmniejszy ilość emitowanego dwutlenku węgla przez ciężarówki.

Oczywiście nie spodziewajmy się, że wszyscy jednocześnie otrzymają możliwość przybliżania filmów w Zdjęciach Google. Zapewne Amerykanie tradycyjnie dla siebie będą falami udostępniać obsługę tego gestu. Być może ktoś z Was będzie wśród tych pierwszych szczęśliwców? Dajcie znać w komentarzach, gdy tylko się pojawi.

Źródło: Android Police, XDA Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.