Każdego roku poznajemy nowe wariacje urządzeń mobilnych. Od dwóch lat rozwija się kategoria smartfonów dla graczy, która zależnie od przykładów potrafi być naprawdę przemyślana (patrz: ROG Phone II), ale też tworzona na siłę. Tym samym każda firma, która jest powiązana z graczami i jednocześnie z rynkiem mobilnym, myśli o stworzeniu własnej propozycji. Tym samym w drodze jest smartfon z rodziny Legion od Lenovo, co oficjalnie potwierdza sam producent.

Lenovo ma swoją markę dla graczy, więc Legion musi mieć swojego smartfona

lenovo legion smartfon dla graczy z6 pro

Na Weibo pojawiła się dedykowana strona z tytułem Lenovo Legion Gaming Phone, co jednoznacznie sprowadza nas do tego, że Chińczycy planują wydanie swojego smartfona dla graczy. Zamiary te potwierdza też Chen Jin, główny dyrektor chińskiego oddziału Lenovo, odpowiedzialnego za smartfony. Jednocześnie ten sam pan podaje powód malejącej sprzedaży urządzeń mobilnych marki – wszystko jest spowodowane procesem przejścia z 4G na 5G. Lenovo chce się głównie skupiać teraz na nowej technologii łączności, więc zapewne propozycja z rodziny Legion również będzie wyposażona w stosowny modem. Niemniej o samym smartfonie wiemy obecnie tyle, co nic, czyli znamy tylko ostateczną nazwę – Lenovo Legion Gaming Phone.

Zobacz też: Tesla idealnym samochodem na wypady za miasto? Już niedługo.

Cena, specyfikacja, jak i sama dostępność nadal pozostają tajemnicą. Mimo wszystko powinniśmy się spodziewać godnego konkurenta nie tylko dla wspomnianego wcześniej Asusa, ale też dla Xiaomi, Razera i Nubii – to główni konkurenci, którzy nie zmieniają zwykłych smartfonów w odpowiedniki dla graczy poprzez nalepki. Przynajmniej miejmy taką nadzieję. W końcu pamiętajmy, że Lenovo potrafi wyolbrzymiać, a swego czasu taką łatkę przylepiono Lenovo Z6 Pro.

Źródło: Gizchina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.