Firma Nvidia wydała biuletyn bezpieczeństwa i aktualizację. Ma ona na celu naprawić poważną wadę bezpieczeństwa w oprogramowaniu GeForce Experience. Jego celem jest dbanie o aktualizacje sterowników. Dodatkowo pomaga wybrać najlepsze ustawienia dla gier opartych na sprzęcie użytkownika. Poprawka pojawiła się wkrótce po ostatniej serii poprawek zabezpieczeń firmy Nvidia, które również miały wpływ na aplikację GeForce Experience.

Luka w oprogramowaniu Nvidii

Luka w oprogramowaniu Nvidii

Wada bezpieczeństwa, CVE-2019-5702, stanowi okazję dla cyberprzestępców do wywołania stanu systemu Denial of Service podczas działania aplikacji GameStream, nawet jeśli ta działa w tle. Luka ta umożliwia także zmianę ustawień systemowych w każdej wersji programu GeForce Experience z numerem wersji sprzed 3.20.2, dając napastnikowi kontrolę nad komputerem. Wymaga to od kogoś fizycznego dostępu do komputera, dzięki czemu systemy nie są zagrożone atakami zdalnymi. Niemniej jednak Nvidia stwierdziła, że luka jest mało skomplikowana. To oznacza, że nie wymaga dużej interakcji z użytkownikiem, aby móc ją wykorzystać.

Zobacz też: Jak jednocześnie połączyć dwie słuchawki Xiaomi EarDots lub Redmi AirDots?

Jednakże, jeśli przypadkowo otworzysz plik lub program, który sam dostanie się do luki, może ona otworzyć się na zdalne ataki. Ze względu na tę łatwość nadużywania, Nvidia zaklasyfikowała lukę jako wysoko szkodliwą. Dlatego też każdy użytkownik powinien jak najszybciej pobrać stosowną łątkę. Aby naprawić tę lukę, wystarczy pobrać najnowszą wersję programu GeForce Experience ze strony internetowej firmy Nvidia i ją zainstalować. Na koniec warto pochwalić Zielonych za natychmiastową reakcję na wykryty błąd i szybkie wydanie poprawki. Wiele firm w takich przypadkach działa znacznie bardziej opieszale.

Źródło: Tomshardware

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.