Acer-Iconia-Tab-A100-Honeycomb 3.2

W ciągu ostatnich kilku miesięcy na rynek trafiło wiele tabletów z systemem Honeycomb. Zdecydowana większość urządzeń wyposażona była w ekrany o przekątnej 10.1 cala. Pierwszym 7-calowym tabletem z Honeycombem 3.2 dostępnym w sprzedaży jest Acer Iconia Tab A100.

Większość producentów planując wprowadzenie do sprzedaży tabletów z Androidem miała świadomość tego, że klienci mogą być zainteresowani zarówno urządzeniami z ekranami 10.1 cala, jak i mniejszymi 7-calowymi wyświetlaczami. Plany dotyczące wprowadzenia tej ostatniej wersji po części pokrzyżował koncern Google.

Kilka miesięcy temu zrobiło się głośno na temat problemów związanych z kompatybilnością Honeycomba z 7-calowymi tabletami. Producenci mimo usilnych starań nie byli w stanie samodzielnie poradzić sobie z utrudnieniami. Konieczne stało się wydanie aktualizacji systemu, która rozwiązuje wszystkie wykryte do tej pory komplikacje i błędy.

Całkiem niespodziewanie, Acer poinformował, że Iconia Tab A100 z systemem Honeycomb 3.2 oficjalnie trafił już do sprzedaży. Na tę chwilę urządzenie jest dostępne w niewielu sklepach – przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych. Wersja WiFi A100 wyceniona została na ok. 330 dolarów. Model WiFi + 3G będzie więc droższy o kilkadziesiąt dolarów.

Konfiguracja sprzętowa najnowszego Acera od pewnego czasu nie jest żadną tajemnicą – procesor to dwurdzeniowa jednostka taktowana z częstotliwością 1 GHz, która została oparta na układzie Nvidia Tegra 2. Wbudowana pamięć oferuje 8 GB miejsca na dane (z możliwością rozszerzenia do 32 GB). System operacyjny i aplikacje mają do dyspozycji 1 GB pamięci RAM DDR2.

Producent przewidział również port USB 2.0, microUSB, microHDMI, a także złącze słuchawkowe. Z przodu znajduje się kamera internetowa 2 Mpx, natomiast w tylnej części obudowy zastosowano aparat 5 Mpx. Bateria wykorzystana w tym tablecie powinna pozwolić na ok. 5 godzin nieprzerwanej pracy.

źródło: Acer

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula