Niewątpliwie jednym z najważniejszych wydarzeń mijającego roku jest pojawienie się Motoroli razr w nowoczesnym wydaniu. Połączenie legendy z innowacyjną technologią było świetnym zagraniem marketingowym, który oczywiście ma swoje wady, ale moda na retro trwa w najlepsze, co pośrednio spowodowało, że… razr jest opóźniona. Niemniej niecierpliwi mogą skorzystać z trybu retro, który został zaimplementowany w omawianym smartfonie. Wystarczy tylko pobrać jedną aplikację już dzisiaj.

Jedna aplikacja zamienia Twojego smartfona w klasyczną Motorolę razr

Widoczny powyżej tryb Retro Razr to nic innego, jak prosty program, który imituje wygląd oryginalnej Motoroli z klapką. Górna część ekrany przestaje reagować na dotyk i możemy jedynie operować na widocznej klawiaturze. Oczywiście nie jest to zbyt zaawansowany projekt, gdyż wszelkie polecenia tak naprawdę przerzucają nas do natywnych aplikacji. Tym sposobem mamy dostęp tak naprawdę wyłącznie do panelu skrótów i wpisywania numerów. Niemniej w formie easter egga jest to całkiem miły powrót do przeszłości. Kolejna uwaga? Razr jest wyposażona w wyświetlacz o proporcjach 21:9, więc obecnie głównie posiadacze smartfonów Sony otrzymają nierozciągnięty wygląd.

Zobacz też: Rosja odcina się od świata ze swoim własnym internetem.

Mimo wszystko nic nie stoi na przeszkodzie, abyście sami ocenili, jak wygląda Retro Razr na Waszym urządzeniu. Aplikację możecie pobrać za darmo, a po instalacji pojawi się ona Wam w szybkich skrótach na panelu powiadomień (domyślnie schowana). Dajcie znać w komentarzach, jak oceniacie takie nawiązywanie do starych modeli? Szkoda zachodu czy faktycznie wracają ciekawe wspomnienia? Oczywiście o jakiejkolwiek użyteczności nie ma mowy.

Źródło: XDA Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.