Urządzenia z rodziny Pixel bardzo często miewają jakieś niedoróbki, o których zresztą regularnie informujemy Was w naszych newsach. Dziś wyszło na jaw, że Asystent Google przestaje działać na najnowszych smartfonach Google po aktualizacji do bety aplikacji Google. Jeśli więc korzystacie z Pixela 4 lub Pixela 4 XL, to nie instalujcie jej – oczywiście w sytuacji, gdy zależy Wam na Asystencie Google.

Aktualizacja psuje Asystenta Google na Pixelu 4 i Pixelu 4 XL

Pixel 4 xl premiera

Aktualizacja aplikacji Google do wersji beta oznaczonej numerem 10.90 psuje Asystenta Google na smartfonach Pixel 4 i Pixel 4 XL. Po jej instalacji, gdy użytkownicy próbują wywołać wspomnianego Asystenta słowami „Ok, Google” lub „Hej, Google”, nic się nie dzieje. Wciśnięcie ikonki Asystenta Google ani przeciągnięcie palcem z jednego z dolnych rogów ekranu też nie działa. Udostępnianie aktualizacji rozpoczęło się przedwczoraj i wygląda na to, że wszystkie zewnętrzne funkcje połączone z Asystentem Google działają w porządku.

Zobacz także: [Promocje dnia] Xiaomi Redmi 7A, Samsung Galaxy Watch Active, Huawei Color Band A2 i więcej w świetnych cenach!

Najlepszym sposobem na naprawienie tej niedogodności jest oczywiście usunięcie wersji beta aplikacji Google i instalacja stabilnej, oficjalnej. Co prawda można też wyczyścić wszystkie dane wspomnianej aplikacji i skonfigurować Asystenta Google na nowo, ale komu chciałoby się to robić? Jeśli należycie do grona tych osób, to smiało – nic nie stoi na przeszkodzie, ale zdecydowanie szybszą i prostszą metodą jest instalacja oficjalnej wersji apki Google.

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.