Mastercard ogłosił dziś, że przejmuje RiskRecon, startup Salt Lake City, który wykorzystuje publicznie dostępne dane do budowania ocen bezpieczeństwa organizacji. Firmy te nie podzieliły się ceną zakupu. Coraz ważniejsze staje się, aby firmy świadczące usługi finansowe, takie jak Mastercard, pomagały klientom poruszać się w obszarze bezpieczeństwa cybernetycznego. RiskRecon dawał klientom obiektywną ocenę profilu ryzyka firmy.

MasterCard przejmuje RiskRecon

MasterCard przejmuje RiskRecon

Firma RiskRecon rozpoczęła działalność w 2015 roku i według danych Crunchbase zebrała 40 milionów dolarów. Wśród inwestorów znalazły się firmy Accel, Dell Technologies Capital, General Catalyst i F-Prime Capital. Ajay Bhalla, prezes ds. cyberprzestrzeni i wywiadu dla Mastercard wygłosił następujące oświadczenie:

Dzięki silnemu połączeniu sztucznej inteligencji i zaawansowanej technologii opartej na danych, RiskRecon oferuje ekscytującą możliwość uzupełnienia naszej obecnej strategii i technologii w celu zabezpieczenia cyberprzestrzeni.

Zobacz też: W Google Play odkryto ponad 100 niebezpiecznych aplikacji. Sprawdźcie, czy nie macie ich na smartfonach!

Prezes RiskRecon Kelly White uważa dołączenie do Mastercard jako szansę na bycie częścią większej organizacji:

Stając się częścią ich zespołu, mamy możliwość skalowania naszych rozwiązań i pomagania firmom z nowych branż i regionów geograficznych w podejmowaniu kroków w celu lepszego zarządzania ryzykiem związanym z bezpieczeństwem cybernetycznym.

— powiedziała w oświadczeniu.

Warto zauważyć, że firma nie była sama na rynku. Konkurowała ona z nowojorską SecurityScoreCard, która wystartowała w 2013 roku i zebrała ponad 112 mln dolarów. Ostatnia inwestycja przyszła w czerwcu za 50 milionów dolarów. Oznacza to, że to przejęcie to nie tylko zastrzyk gotówki, ale także zdobycie przewagi nad rywalem. Dzisiejsza transakcja podlega standardowej akceptacji regulacyjnej, ale ma zostać domknięta dopiero w pierwszym kwartale 2020 roku.

Źródło: TechCrunch

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.