ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi i Indiegogo

Xiaomi i Indiegogo – co z tej współpracy może wyniknąć?

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Współpraca Xiaomi i Indiegogo została ogłoszona podczas konferencji medialnej Xiaomi Youpin, która odbyła się w Pekinie. Chiński gigant ogłosił, że nawiązał strategiczną współpracę z Indiegogogo, jedną z największych na świecie platform crowdfundingowych. Obie strony będą wspierać wymianę produktów i obsługę ruchu, a także współtworzenie rynku. Warto tutaj zaznaczyć, że Youpin to platforma organizacji zbiórek należąca do Xiaomi, która działa od lat na chińskim rynku.

Xiaomi i Indiegogo

Xiaomi i Indiegogo

Zhao Xinran będący zastępcą dyrektora generalnego Xiaomi Youpin, powiedział, że dzięki połączeniu sił z Indiegogo jego platforma może przynieść nowe zagraniczne technologie dla chińskich konsumentów. W tym samym duchu Xiaomi Youpin może również zaprezentować krajowe chińskie marki i wybitne projekty z Chin reszcie świata. Oznacza to, że ciepło przyjęte projekty jak na przykład budzik Xiaomi będą w przyszłości dostępne od razu na całym świecie. Jest to świetna wiadomość, ponieważ pomysły Xiaomi potrafią prezentować niezwykle nowatorskie podejście w dziedzinach, co do których wydawałoby się, że nie można niczego już zmienić ani poprawić.

Zobacz też: Google Chrome z nowymi sposobami udostępniania stron

Lian Lin, szef zamorskiego biznesu Xiaomi Youpin, powiedział, że zagraniczny crowdfunding jest pierwszym krokiem dla jego działu w przekraczaniu granic. W ramach strategicznej współpracy Indiegogogo zapewni Xiaomi crowdfunding na globalną skalę. Z drugiej strony nie należy zapominać, że działanie to będzie dwukierunkowe. Dlatego też osoby organizujące zbiórki na Indiegogo będą mogły oczekiwać wsparcia ze strony chińskich konsumentów zainteresowanych danym rozwiązaniem. Nie wiadomo jednak w jaki sposób będzie współpraca w tę stronę przebiegała. W końcu nie ma co liczyć, że każdy projekt z Indiegogo trafi automatycznie na Xiaomi Youpin.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy