Xiaomi rozpoczęło wdrażanie najnowszej funkcji MIUI, która jest nowym kalendarzem programu nauczania Xiao AI curriculum calendar. Jest on przeznaczony dla nauczycieli, uczniów i studentów. Zasadniczo funkcjonuje jako plan lekcji. Umożliwia wymianę informacji na temat klasy, przedmiotu, a nawet nauczyciela. Muszę przyznać, że wygląda to dość ciekawie.

Nowy pomysł na kalendarz od Xiaomi

Kalendarz Xiaomi

Ponadto, kalendarz nauczania Xiao AI curriculum calendar wkrótce będzie wspierał funkcję udostępniania. Wystarczy nacisnąć przycisk, aby podzielić się wcześniej zaplanowanym planem lekcji z całymi grupami, co znacznie ułatwi planowanie. Co więcej, każdy może zaimportować wspólny plan lekcji, a zmiany informacji na nim zawartych będą automatycznie importowane razem z oryginałem. Będzie również synchronizować się ze standardowym kalendarzem MIUI i Ekranem Xiaomi. Dalsze wsparcie i integracja z innymi aplikacjami MIUI będzie miała miejsce w przyszłości. Co ważniejsze funkcja ta w formie aplikacji ma trafić także na inne smartfony niż tylko te należące do Xiaomi. W tym wypadku to jednak jedyny słuszny ruch. W przeciwnym razie kalendarz ten byłby całkowicie bezużyteczny.

Zobacz też: Xiaomi pracuje nad smartwatchem tańszym od swoich opasek

Jest to zasadniczo kalendarz zorientowany na studentów, w którym można notować notatki na dany dzień. Jest o wiele bardziej solidny i imponujący niż standardowa aplikacja kalendarza. Na razie jest on dostępny tylko w Chinach, jednak ma trafić także na rynek globalny. Swoją drogą po lekkich modyfikacjach byłby to świetny program nie tylko dla uczniów. Wygląda on jak świetna podstawa dla harmonogramu pracy stosowanego w wielu firmach. Mam nadzieję, że Xiaomi to zauważy i wyda wersję, która pójdzie tą drogą.

Źródło: Gizmochiona

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.