MediaTek Helio G70 -

Oto układ Redmi 9 – szczegóły Helio G70 trafiają do Sieci

Newsy

Po raz pierwszy usłyszeliśmy o Helio G70 w przecieku z zeszłego tygodnia o nadchodzącym smartfonie Redmi 9. Ujawnił on, że sercem tego urządzenia będzie jeszcze nieogłoszony chipset. Nie musieliśmy jednak zbyt długo czekać. Co prawa procesor ten nie miał jeszcze oficjalnej premiery, jednak szczegóły na jego temat zostały już ujawnione. Szczerze mówiąc, zapowiada się naprawdę solidnie.

MediaTek Helio G70

MediaTek Helio G70 -

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Zgodnie z postem Weibo upublicznionym wczoraj przez Digital Chat Station, Helio G70 jest procesorem z dołu średniej półki. Nie jest to zaskakujące, ponieważ Redmi 9 ma być urządzeniem plasującym się w dolnych partiach niskiej półki. Nie oznacza to jednak, że ten procesor będzie słaby. Wręcz przeciwnie, odnotujemy tutaj olbrzymi skok wydajnościowy względem Snapdragona 439 znanego z Redmi 8. Helio G70 jest układem ośmiordzeniowym w konfiguracji 2 + 6. Dwa wydajniejsze rdzenie to Cortex-A75 stworzone przez ARM ponad 3 lata temu z myślą o flagowcach. Będą one działały z taktowaniem 2 GHz.

 Zobacz też: Gdzie jest Mikołaj? Śledź jego podróż za pomocą Google Santa Tracker i baw się w grach!

Jeśli chodzi o sześć pozostałych jednostek, to są to rdzenie Cortex-A55 o taktowaniu 1,7 lub 1,8 GHz. Te z kolei są następcami tanich i energooszczędnych układów Cortex-A53, które są podstawowymi rdzeniami w przypadku wyżej wymienionego Snapdragona 439. Całość zwieńcza natomiast układ graficzny Mali-G52 MC2. Biorąc pod uwagę powyższą konfigurację, Helio G70 powinien znajdować się pod względem wydajności poniżej Helio P65. Ten posiada 4 rdzenie Cortex-A75 + 4 x Cortex-A55. Mimo to wciąż będzie to naprawdę wydajny układ z niskiej półki cenowej. Dzięki niemu Redmi 9 w przeciwieństwie do poprzednika może stać się bardzo chętnie polecanym smartfonem w swojej półce cenowej.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x