Po raz pierwszy usłyszeliśmy o Helio G70 w przecieku z zeszłego tygodnia o nadchodzącym smartfonie Redmi 9. Ujawnił on, że sercem tego urządzenia będzie jeszcze nieogłoszony chipset. Nie musieliśmy jednak zbyt długo czekać. Co prawa procesor ten nie miał jeszcze oficjalnej premiery, jednak szczegóły na jego temat zostały już ujawnione. Szczerze mówiąc, zapowiada się naprawdę solidnie.

MediaTek Helio G70

MediaTek Helio G70 -

Zgodnie z postem Weibo upublicznionym wczoraj przez Digital Chat Station, Helio G70 jest procesorem z dołu średniej półki. Nie jest to zaskakujące, ponieważ Redmi 9 ma być urządzeniem plasującym się w dolnych partiach niskiej półki. Nie oznacza to jednak, że ten procesor będzie słaby. Wręcz przeciwnie, odnotujemy tutaj olbrzymi skok wydajnościowy względem Snapdragona 439 znanego z Redmi 8. Helio G70 jest układem ośmiordzeniowym w konfiguracji 2 + 6. Dwa wydajniejsze rdzenie to Cortex-A75 stworzone przez ARM ponad 3 lata temu z myślą o flagowcach. Będą one działały z taktowaniem 2 GHz.

 Zobacz też: Gdzie jest Mikołaj? Śledź jego podróż za pomocą Google Santa Tracker i baw się w grach!

Jeśli chodzi o sześć pozostałych jednostek, to są to rdzenie Cortex-A55 o taktowaniu 1,7 lub 1,8 GHz. Te z kolei są następcami tanich i energooszczędnych układów Cortex-A53, które są podstawowymi rdzeniami w przypadku wyżej wymienionego Snapdragona 439. Całość zwieńcza natomiast układ graficzny Mali-G52 MC2. Biorąc pod uwagę powyższą konfigurację, Helio G70 powinien znajdować się pod względem wydajności poniżej Helio P65. Ten posiada 4 rdzenie Cortex-A75 + 4 x Cortex-A55. Mimo to wciąż będzie to naprawdę wydajny układ z niskiej półki cenowej. Dzięki niemu Redmi 9 w przeciwieństwie do poprzednika może stać się bardzo chętnie polecanym smartfonem w swojej półce cenowej.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.