Drobna zmiana popycha drobną zmianę – taki właśnie sposób wydawnictwa uskutecznia Google i wiele innych firm związanych z mobilnym rynkiem. Częste, ale małe aktualizacje to poniekąd też domena Chrome, które jednak też oferuje duże wydania. W przypadku ostatniego Chrome 79 nawet pojawiło się niebezpieczeństwo, ale Amerykanie stosunkowo szybko uporali się z problemem. Tymczasem firma testuje też nowy interfejs udostępniania stron, który wykorzystuje między innymi jeszcze niedostępne rozwiązania.

Udostępniaj strony na wiele sposobów – Google testuje w Chrome nowe menu

W najnowszym wydaniu Chrome Canary pojawiła się specjalna flaga, która pozwala uruchomić nowe menu udostępniania stron. Znajdziecie ją oczywiście pod linkiem chrome://flags, po wyszukaniu Chrome Sharing Hub. Z rozwijanego menu wystarczy aktywować dedykowane Androidowi rozwiązanie i otrzymacie to, co widać na drugim zrzucie ekranu. Trzy opcje szybkiego udostępniania stron w postaci:

  • wygenerowania kodu QR
  • wysłania na inne urządzenie
  • skopiowanie linku

Oczywiście jest też opcja Więcej, pod którą kryje się tradycyjne menu udostępniania elementów w Androidzie. Czym jest kod QR? To właśnie jeden z tych elementów, który jeszcze nie doczekał się oficjalnej premiery w Chromie, ale już wcześniej o nim pisaliśmy – po prostu pojawi się w przeglądarce wbudowany generator kodów QR, który może zawierać małego easter egga. Co ważne, obecnie to rozwiązanie nie działa. Oczywiście wysyłanie na inne urządzenie dotyczy przeglądarek, na których zalogowany jest ten sam użytkownik (to samo konto Google).

Zobacz też: Facebook blokuje konta z fake newsami.

Jak wspomniałem na początku poprzedniego akapitu, tak nowe menu udostępniania stron pojawiło się w Chrome Canary, czyli tej najwcześniejszej wersji przeglądarki, która nie jest zalecana do użytkowania na co dzień. Niemniej zainteresowani mogą pobrać ją za darmo ze Sklepu Play. Bardziej cierpliwi powinni poczekać do usprawnienia tej zmiany i wprowadzenia do bardziej stabilnych wydań Chrome’a.

Źródło: XDA Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.