Wczoraj Chiny ogłosiły, że obniżą podatki i cła na ponad 850 produktów. Zmiany te zostaną wprowadzone od 1 stycznia 2020 roku i mają na celu zwiększenie importu w warunkach spowolnienia gospodarczego i wojny handlowej ze Stanami Zjednoczonymi. Chińska Komisja ds. Taryf Celnych Rady Państwa zadeklarowała, że ruch ten ma na celu promowanie wysokiej jakości rozwoju handlu. Według chińskiej agencji informacyjnej, Xinhua, nowe korekty są wprowadzane w celu wspierania skoordynowanych planów rozwoju handlu i środowiska przez kraj.

Chiny obniżają cła

Chiny obniżają cła

Chiny obniżą cła handlowe nakładane na kilka komponentów technologicznych 1 lipca 2020 roku. Z listy 859 wszystkich produktów, w których nastąpiła skuteczna zmiana, kilka godnych uwagi to mrożone mięso importowane, niezbędne środki farmaceutyczne, produkty papierowe. Jednak z naszego punktu widzenia najważniejsze kluczowe komponenty produktów elektronicznych. Obejmują one głównie układy scalone i półprzewodniki. Warto tu zaznaczyć, że USA jest istotnym dostawcą tych komponentów dla chińskich firm. Oficjalnie ruch ten nie został wykonany w stronę Stanów Zjednoczonych, jednak kraj ten sporo zyska na tej obniżce.

Zobacz też: Alexa podobno namawiała właścicielkę do samobójstwa

Wcześniej Chiny zwolniły również z ceł przywozowych wykaz chemikaliów z USA. Obejmował on warianty klejów przemysłowych i innych, polimerów przemysłowych i rodzajów parafiny. W szczególności stwierdza się, że Chiny planują dalsze obniżanie ceł importowych na niektóre produkty technologiczne. Może to zatem oznaczać, że w 2020 roku stosunki handlowe pomiędzy obydwoma państwami nareszcie ulegną znacznej poprawie. Trzymam za to kciuki, te przepychanki trwają już stanowczo za długo.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.