Gry z serii Pokémon od samego początku cieszą się olbrzymim zainteresowaniem na świecie. Sam jestem wielkim fanem odsłon z głównej serii i nawet przez krótki czas udało mi się być najwyżej w rankingu wśród polskich graczy w poprzedniej generacji. Warto jednak zaznaczyć, że w tamtym sezonie nie było zbyt wielu Polaków. Znacznie lepiej w naszym kraju przyjęło się Pokémon Go. Wszystko przez to, że nie wymaga do zabawy konsoli Nintendo. I właśnie Ci fani serii mają spore powody do zadowolenia.

Gry Pokémon na Facebooku

Gry Pokémon na Facebooku

Pokémon Company wydało właśnie swoje dwie pierwsze gry na Facebooka. Są nimi Pokémon Medallion Battle i Pokémon Tower Battle. Można w nie zagrać zarówno poprzez zakładkę Gaming w sieci społecznościowej, jak i wersję beta Facebook Gaming app. Niestety, ta pierwsza nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich i tymczasowo ogranicza się do Azji i Pacyfiku. Jest to dość uproszczona karcianka. Natomiast gra Pokémon Tower Battle jest dostępna na całym świecie i pozwala walczyć z innymi graczami w czasie rzeczywistym, tworząc najwyższe wieże Pokémon.

Zobacz też: Oto najlepsze alternatywy Google Play. Pobieraj aplikacje z innych sklepów

Pokémon Company nie wstydzi się realizować swoich celów poprzez produkcję tytułów na Facebooku. Chodzi o to, aby gry z serii były dostępne dla ludzi na całym świecie, którzy w przeciwnym razie nie mogliby grać. Tymczasem dla Facebooka jest to duży impuls dla platformy Instant Games, która ma za sobą tylko tyle dużych tytułów. Przyznam jednak, że wolałbym raczej coś, co jest oparte na systemie walki z głównych odsłon serii. Zwłaszcza teraz, gdy główna odsłona została pozbawiona większości mocnych Pokémonów.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.