Wojna handlowa pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami, z których wywodzi się Huawei, trwa w najlepsze. W jej wyniku wspomniana firma przyjęła potężny cios, jakim okazał się zakaz korzystania z usług i aplikacji Google na własnych smartfonach. Producent oczywiście nie pozostaje biernym całej tej sytuacji, bowiem cały czas inwestuje w swój własny mobilny ekosystem. Dziś dowiedzieliśmy się, że alternatywy Huaweia dla kluczowych aplikacji Google będą gotowe do końca roku.

Alternatywy Huaweia dla kluczowych aplikacji Google już wkrótce będą gotowe

Huawei Mobile Services

Huawei Mobile Services, czyli ekosystem mobilny tytułowego producenta jest aktywnie promowany także w Polsce, gdyż nasz kraj jest dla Huaweia jednym z dziesięciu najważniejszych rynków na świecie. Teraz CEO firmy poinformował, że alternatywy dla kluczowych aplikacji Google takich jak Mapy Google, Gry Google Play, Gmail, Google Pay, Sklep Play czy YouTube będą gotowe (czyt. zdatne do użytku) do końca grudnia.

Zobacz także: [Promocje dnia] Oppo RX17 Neo, powerbank Samsung, zasilacz Corsair CX450 i więcej w fantastycznych cenach!

Co ciekawe, przy tworzeniu wspomnianych alternatyw Huawei aktywnie współpracuje z hinduskimi programistami. Nie da się nie zauważyć, że firma naprawdę poważnie podchodzi do tematu i stara się jak najszybciej uniezależnić od Google, choć wcale tego nie chce – robi to z konieczności. Na chwilę obecną ciężko powiedzieć, jak na dłuższą metę przyjmie się ekosystem Huawei Mobile Services. Przekonanie niektórych użytkowników do porzucenia usług giganta z Mountain View może się okazać szalenie trudne.

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.