ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Aplikacje na Androidzie nie dowiedzą się o innych

Jak wyłączyć automatycznie odtwarzane filmy w Sklepie Play?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Nie przypominam sobie, żeby którykolwiek wydawca udostępnił aktualizację, która spodobałaby się wszystkim użytkownikom. Zawsze znajdzie się przynajmniej jedna osoba, która powie, że wolała po staremu. Niemniej są wprowadzane też takie nowości, które potrafią irytować. Swego czasu były to automatycznie odtwarzane filmy na Facebooku – oczywiście razem z dźwiękiem. Google również wprowadza podobne zmiany – w przypadku YouTube’a było to nawet pomocne, ale pamiętajmy, że zawsze wyciszone. Teraz podobna aktualizacja jest wprowadzana do Sklepu Play. Na szczęście Amerykanie nie utrudniają procesu wyłączenia automatycznie odtwarzanych filmów.

Google pozwala wyłączyć automatyczne odtwarzane filmy w Sklepie Play

Jeśli nie chcecie, aby Sklep Play automatycznie odtwarzał filmy w poszczególnych sekcjach, to nic trudnego. Wystarczy, że z poziomu rozsuwanego menu (hamburger) wejdziecie do ustawień, a tam od razu znajdziecie kategorię dotyczącą omawianego problemu. Z niej możecie wybrać możliwość stałego odtwarzania, wyłącznie z wykorzystaniem Wi-Fi lub w ogóle. Proste? Bajecznie proste, ale dostępne stosunkowo od niedawna. Samo automatyczne odtwarzanie filmów zostało wprowadzone kilka wydań temu, choć wciąż nie jest dostępne u wszystkich. Google stopniowo wprowadzało te multimedia – najpierw do sekcji z grami, aby z czasem na stronie głównej pojawiały się promocyjne nagrania polecanych nam aplikacji.

Zobacz też: CD Projekt Red i Andrzej Sapkowski w końcu doszli do porozumienia.

Oczywiście takie rozwiązanie ma za zadanie zachęcić nas do poznania danego tytułu, ale też doskonale wiemy, że może irytować. Dlatego już wiecie, w jaki sposób wyłączyć automatyczne odtwarzanie filmów w Sklepie Play. Jeśli jednak nie macie powyższych opcji w ustawieniach, to upewnijcie się, że korzystacie z aplikacji w wersji 17.9.17 lub nowszej – to od niej podobno wszyscy otrzymali omawianą możliwość.

Źródło: 9to5Google

Sprawdź najnowsze wpisy