Sony nigdy nie wyróżniało się śledzeniem trendów i momentalnym ich wdrożeniem. Dlatego przez wiele generacji wytykano Xperiom grube ramki, potocznie nazywane pasami lotniskowymi. Japończycy jednak przekładali ergonomię ponad mniejsze rozmiary urządzenia, co doskonale pokazuje Xperia 1. Niemniej nawet Sony musi się ugiąć i tym sposobem spodziewajmy się, że Xperie otrzymają wycięcie w wyświetlaczu.

Xperie z wycięciem na aparat w wyświetlaczu – Sony otrzymało patent

sony xperia wyciecie w wyswietlaczu patent

Sony najprawdopodobniej jako jedyny producent urządzeń mobilnych nie zdecydował się jeszcze na wycinanie wyświetlaczy. Mimo że wiele osób doceniało to w komentarzach, to jednak sprzedaż z tego powodu nie rosła drastycznie. Oczywiście na nią składa się wiele innych czynników, więc od razu przejdźmy do widocznego powyżej patentu. Otóż Sony otrzymało od Światowej Organizacji Własności Intelektualnej akceptację patentu dla interfejsu z minimalnym ramkami oraz wycięciem w wyświetlaczu na aparat. Co ciekawe, to fakt, że z treści patentu oraz grafik nie da się wywnioskować, w którym miejscu Japończycy chcą wywiercić dziurę. Na pewno nie będzie to prawy róg – większość domysłów wskazuje środek, jak to zresztą widać na wizualizacjach. Oczywiście niektórym taka wizja może się kłócić z kinowym wyświetlaczem 4K o proporcjach 21:9 – w końcu wycięcie skutecznie będzie zakłócać ten efekt.

Zobacz też: Motorola razr 2019 opóźniona – to wszystko przez klientów.

Naturalnie teraz pojawia się pytanie, która Xperia otrzyma wycięcie w wyświetlaczu jako pierwsza. Patrząc na aktualne plotki, to możemy mieć dwa typy. Pierwszym z nich jest następca Xperii 1, więc flagowa Xperia 3 (lub 0). Drugi to topowy średniak, który niedawno trafił do Geekbench. Wszystkiego oficjalnie powinniśmy dowiedzieć się w lutym na targach Mobile World Congress w Barcelonie, na których to Japończycy zawsze przedstawiają swoje kluczowe smartfony. Oczywiście też istnieje ogromna szansa na to, że wcześniej pojawią się kolejne, konkretne plotki.

Źródło: GSM Arena, Letsgodigital

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.