Według Richarda Yu — prezesa działu Consumer Business firmy Huawei, do końca 2019 roku globalna sprzedaż smartfonów producenta. Osiągnie ona około 230 milionów egzemplarzy. Oświadczenie to zostało złożone przez Senior Executive na wewnętrznej konferencji. W 2018 roku sprzedaż smartfonów tego chińskiego giganta technologicznego przekroczyła 200 milionów, osiągając w sumie około 206 milionów sztuk.

Huawei osiągnie cel na 2019 rok

Huawei osiągnie cel na 2019 rok

Do końca 2018 roku prezes Huawei, He Gang, wspomniał, że światowy rynek smartfonów nie był w optymalnym stanie. Powołał się przy tym jednak jedynie na własne dane. Tym samym prezes wspomniał, że oczekiwania Richarda Yu są wysokie. Oszacował, że cel na rok 2019 wyniesie od 230 mln do 250 mln sztuk. Na początku tego roku Huawei stanął w obliczu komplikacji ze strony rządu USA. Tamtejszy Departament Handlu umieścił firmę na liście podmiotów, co ograniczyło jej działalność w Stanach. Oznaczało to, że producent smartfonów jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego, mając na uwadze bezpieczeństwo danych, i od tego czasu musiał stawić czoła podobnym oskarżeniom również w regionach europejskich. Niewątpliwie wszystko to miało duży wpływ na ogólną globalną dostawę smartfonów.

Zobacz też: Intel zatrudnia byłego pracownika AMD – ma on odpowiadać za wydajniejsze zintegrowane układy graficzne

Na drodze Huaweia do osiągnięcia zamierzonego celu stanęło więc wiele przeszkód. Kluczowe firmy, takie jak Google, ARM czy Qualcomm musiało zakończyć swoje powiązania biznesowe z chińskim gigantem w związku z działaniami rządu USA. Tak więc fakt, że firma nadal opiera się na z góry przyjętych spekulacjach, jest świadectwem jej własnych wysiłków. Jakiś czas temu Huawei ogłosił, że sprzedał ponad 200 milionów smartfonów tylko do 22 października 2019 roku. Oznacza to, że szanse na przekroczenie 230 milionów są jak najbardziej realnym scenariuszem.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.