ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Tłumacz Google miliard instalacji

Tłumacz Google działa lepiej offline

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Tłumacz Google jest najczęściej używanym na świecie narzędziem do tłumaczenia. Oferuje on wiele potężnych funkcji, które sprawiają, że świetnie nadaje się do podróży. Jedną z nich jest tłumaczenie offline. To jednak działa zauważalnie gorzej niż w przypadku wersji wspomaganej przez serwery giganta. Ten na szczęście wydał do niego aktualizację, dzięki której działa on znacznie lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.

Tłumacz Google poprawia działanie bez internetu

Tłumacz google offline

Tłumaczenie offline jest naprawdę przydatne, zwłaszcza podczas podróży do miejsc, gdzie łączność z Internetem może być ograniczona, lub niezwykle kosztowna. Ta dodatkowa wygoda może jednak często występować kosztem dokładności. Przez to tłumaczenia w wielu przypadkach mogą stać się kompletnie bezużyteczne, a wręcz wprowadzać nas w błąd. Google właśnie wydało do niego ważną aktualizację. Ma ona oferować wzrost dokładności w większości języków. Poprawa ma być widoczna głównie w gramatyce i wyborze słów. To ma się przełożyć na bardziej naturalne tłumaczenie.

Zobacz też: Microsoft przygotowuje bibliotekę dla nowej konsoli – jest zainteresowany polskim twórcą gier

Co ważniejsze, według informacji zmiany te dotyczą także języka polskiego. Przyznam jednak, że to, co on oferuje, nie robi na mnie zbyt dużego wrażenia. Nie sprawdzałem jednak jego możliwości przed aktualizacją, więc najprawdopodobniej oceniam go przez pryzmat wersji korzystającej z dobrodziejstw sieci. Ta natomiast wypada tutaj najlepiej, co raczej nie powinno nikogo dziwić. Możliwe jednak, że jest to jedna z tych poprawek, które trafiają początkowo jedynie do wybranych osób. W takim przypadku mogę narzekać na dotychczasową wersję.

Źródło: PhoneArena

Sprawdź najnowsze wpisy