ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung Galaxy Note10 OneDrive

Galeria Galaxy Note10 zintegrowana z OneDrive – współpraca Samsunga i Microsoftu kwitnie

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Microsoft OneDrive został zintegrowany z aplikacją Samsung Gallery na urządzeniach Galaxy Note10 w Europie. Funkcja ogłoszona kilka miesięcy temu stała się dostępna dla beta testerów One UI 2.0. Microsoft ogłosił teraz, że integracja OneDrive została uruchomiona na Galaxy Note10 w Europie dla wszystkich posiadaczy. Daje to możliwość synchronizacji zawartości smartfona z dyskiem Microsoftu bezpośrednio z aplikacji Galeria. Rozwiązanie to ma zastąpić Samsung Cloud, więc wymaga od użytkowników przełączenia się z tej usługi.

Samsung Galaxy Note10 integracja z OneDrive

Samsung Galaxy Note10 OneDrive

Właściciele Galaxy Note10, którzy jeszcze nie korzystają z Microsoft OneDrive, zostaną nagrodzeni 5 GB dodatkowej pamięci w chmurze po aktywacji usługi. Ci, którzy posiadają już konto, także dostaną podobny bonus, jednak ważny jedynie przez rok. Jeśli to jednak za mało, to za równowartość 1,99 USD miesięcznie można wykupić dostęp do 100 GB przestrzeni. Natomiast subskrybenci Office 365 mają dostęp do aż 1 TB przestrzeni na serwerach Microsoftu. Nie można także zapomnieć o samym pakiecie Microsoft Office, który obejmuje programy Word, Excel, PowerPoint i Outlook.

Zobacz też: UKE sprawdził, kto oferuje najszybszy internet w Polsce

Samsung i Microsoft rozpoczęły współpracę kilka miesięcy temu. Umożliwia ona oparcie smartfonów Samsunga o ekosystem producenta Windowsa. Jest to niezwykle korzystne dla obydwu firm. Samsung nie jest już całkowicie uzależniony od usług Google. Co prawda już wcześniej producent ten starał się stworzyć własny ekosystem, ale jego aplikacje nie cieszyły się zbyt wielkim zainteresowaniem. Jeśli zaś chodzi o Microsoft, to jest to dla niego szansa, żeby w końcu realnie zaistnieć na rynku smartfonów.

Źródło: Sammobile

Sprawdź najnowsze wpisy