Google Stadia na wielu rynkach jest już dostępne od miesiąca. Podczas startu usługa ta była niezwykle wręcz okrojona. Na szczęście z czasem liczba obsługiwanych przez nią funkcji zaczyna się zwiększać. Na obecną chwilę, osiągnięcia i ich notyfikacje są obsługiwane tylko w przeglądarkach Chrome i przy rozgrywce za pomocą Chromecast. jednak Google ogłosiło w Community Update, że planuje wprowadzić tę funkcję dla użytkowników aplikacji mobilnych w 2020 roku.

Google Stadia dostaje osiągnięcia

 

Teraz gracze będą otrzymywać powiadomienia, gdy zdobędą osiągnięcie w grach, które je obsługują. Dodatkowo będą mogli przeglądać w sieci listę swoich oraz tych zdobytych przez znajomych. Na szczęście jest to zmiana, która działa także wstecz. Oznacza to, że Google Stadia śledzi postęp gry. Dzięki czemu osiągnięcia, które już powinniśmy zdobyć, pojawią się bez konieczności ponownego ich zaliczania. Obecnie jest to dość podstawowy system. Jednak ma on ulec znacznemu udoskonaleniu z czasem. Google dodatkowo obiecuje, że w 2020 roku doda szereg nowych funkcji do swojej usługi strumieniowania gier.

Zobacz też: Twitter rozpoczyna walkę z propagandą Arabii Saudyjskiej

Jak na razie nie ma żadnych szczegółów na temat tego, co mają one obejmować. Chodzą jednak pogłoski, że system ma być znacznie głębszy i stawiający na indywidualność, cokolwiek miałoby to oznaczać. Nie wiadomo kiedy Stadia trafi w końcu do Polski. Mam jednak nadzieję, że wystartuje u nas jako usługa kompletna i dojrzała, bez licznych wad wieku dziecięcego, z którymi muszą się borykać obecni użytkownicy systemu. To jednak oznacza dość długie czekanie na nią.

Źródło: TechRadar

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.