ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
AMD w Blockchain Gaming Alliance

AMD dołącza do Blockchain Gaming Alliance i ULTRA

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

AMD jest pierwszym dużym producentem sprzętu, który dołączył do Blockchain Gaming Alliance. Został on założony w ubiegłym roku w celu promowania wykorzystania technologii Blockchain w całej branży gier. Celem AMD jest zapewnienie członkom sojuszu, do których należy między innymi Ubisfot, wydajnych, wysokowydajnych platform obliczeniowych dla platform do gier opartych na łańcuchach blokowych. Według organizacji może to w przyszłości całkowicie odmienić branżę gier.

AMD w Blockchain Gaming Alliance i ULTRA

Dodatkowo AMD nawiązało współpracę z platformą do gier Ultra, która ma wejść w publiczne beta testy. Użytkownicy z procesorami Ryzen i kartami graficznymi Radeon będą mogli cieszyć się optymalną wydajnością obliczeń kryptograficznych. Partnerstwo z Ultra obejmie również marketing w celu promowania inicjatywy blockchain. Dodatkowo Czerwoni dostarczą swoim klientom kody do gier, które zostaną wykupione na tej platformie.

Zobacz też: UKE sprawdził, kto oferuje najszybszy internet w Polsce

Joerg Roskowetz, szef działu technologii Blockchain w AMD, powiedział:

Technologia Blockchain przynosi szerszy wybór, bezpieczeństwo i elastyczność zarówno graczom, jak i wydawcom. Platformy do gier Blockchain nowej generacji dadzą graczom dostęp do ekskluzywnych treści online. Dodatkowo zapewnią im nowe sposoby na ich prawdziwe posiadanie. Zapewnią one również wydawcom gier nowe kanały dystrybucji cyfrowej zawartości gier. AMD jest podekscytowana wykorzystaniem technologii Blockchain w wydawaniu gier, udzielaniu licencji i zarządzaniu prawami autorskimi. Firmy AMD i Ultra pracują wspólnie nad urzeczywistnieniem nowej generacji, ukierunkowanych na społeczność graczy gier. Chcą to osiągnąć, zmieniając sposób, w jaki gry są kupowane, udostępniane i doświadczane.

Jak więc widać, AMD jest zaangażowane w niemal każdą większą inicjatywę mającą na celu promowanie blockchain w rozwiązaniach dedykowanych graczom.

Źródło: wccftech

Sprawdź najnowsze wpisy