Intel jakiś czas temu sprzedał swój dział modemów za około miliard dolarów Apple. Mimo to producent procesorów uznał, że transakcja ta była dla niego bardzo mało opłacalna. Stwierdził jednak, że musiał to zrobić, ponieważ działania monopolistyczne Qualcomma niemal uniemożliwiały producentom smartfonów zakup modemów 5G od Intela. Nie są to pierwsze oskarżenie o działania antykonkurencyjne wobec firmy stojącej za układami Snapdragon. Długi spór toczył się wcześniej pomiędzy nim a Apple. Prowadził także batalię sądową z LG.

Intel zwalnia pracowników z działu modemów 5G

Intel zwolnienia 5G

Intel zamyka dwie niemieckie placówki pod koniec roku w wyniku opuszczenia przez niego rynku modemów 5G dla smartfonów. To spowodowało utratę pracy przez 450 pracowników. Zamknięcie oddziału w Norymberdze dotyczy około 250 osób, a kolejne 200 w Duisbergu. Tak przynajmniej wynikało z plotek, które Intel wkrótce potwierdził. Gigant obiecał, że będzie wspierał dotkniętych zamknięciami pracowników. Jednak nie sprecyzował, w jaki sposób ma zamiar to zrobić. Firma opracowywała chipy modemów i oprogramowanie dla smartfonów w tych lokalizacjach, a także przyczyniła się do powstania portfolio patentów Intela.

Zobacz też: YouTube z wbudowanym pilotem – strumieniowanie filmów staje się wygodniejsze

Niedawno zakończono sprzedaż oddziału Intela zajmującego się modemami 5G dla smartfonów do Apple. Jak widać, nie dotyczyło to wyżej wymienionych placówek. Samo Apple było zainteresowane jedynie filią w Monachium. Według przecieków Apple zaproponowało zwolnionym pracownikom przeniesienie się do Monachium, jednak niewielu z nich się na to zdecydowało. Wśród najczęstszych przyczyn odmowy była duża odległość i konieczność zmiany miejsca zamieszkania. Biorąc pod uwagę, że mówimy o wysokiej klasy specjalistach, to powinni dość szybko znaleźć nową pracę, za co mocno trzymam kciuki.

Źródło: Tomshardware

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.