Pamiętacie jeszcze markę Pocophone? Xiaomi postanowiło w 2018 roku stworzyć osobną rodzinę urządzeń, która miała stanowić niejako kontynuację początkowej wizji OnePlusa, czyli innymi słowy, miały to być tanie flagowce. Poznaliśmy Pocophone F1 i… słuch o marce zaginął. Oczywiście cały czas pojawiają się aktualizacje, a w międzyczasie byliśmy raczeni wieloma plotkami o następcy, a nawet odmianie Lite, ale faktycznie nastąpiło coś innego. Otóż Xiaomi postanowiło oddzielić Redmi od siebie i w ten sposób POCO pośrednio straciło swoje miejsce na rynku.

Pocophone przerywa milczenie i zapowiada powrót w 2020 roku

You will hear more from POCO in 2020 ♥️

Alvin Tse #MiFan (@atytse)

Tweeta z powyższą treścią udostępnił Alvin Tse, czyli dyrektor marki Pocophone, ale… szybko ta wiadomość została usunięta. Czemu? Na to pytanie nie jesteśmy w stanie jeszcze odpowiedzieć, ale istnieją duże szanse na reaktywację marki. Jako że Redmi K30 nie korzysta już z flagowego układu Qualcomma (firma zabija tanie flagowce), to być może pojawia się miejsce dla POCO F2. Naturalnie to tylko domysły i więcej powinniśmy dowiedzieć się w 2020 roku. Równie dobrze Xiaomi może przekierować markę na zupełnie inne tory lub ją… sprzedać? Czas pokaże.

Zobacz też: Qualcomm powoli odsuwa od siebie Samsunga.

Z racji, że w Polsce Xiaomi i Redmi mają już ugruntowaną pozycję, to możliwe, że Pocophone nie wróci do naszego kraju. To marka, która została w głównej mierze stworzona pod Indie i dzisiaj teoretycznie tylko tam może szukać swojego szczęścia. Niewykluczone też, że POCO F2 będzie wariacją jednego z modeli Xiaomi lub Redmi, jak też mówiło się w plotkach o takim losie Redmi K20.

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.