ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung Galaxy S10e

Kto najwięcej zarabia na smartfonach? Ten, co się najmniej chwali sprzedażą

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Można wiele mówić o tym, że Chińczycy zalewają rynek tanimi smartfonami i konkurencja może się powoli pakować. W długoterminowych rozprawach być może tak jest, ale dzisiaj firmy z Państwa Środka nie mogą chwalić się wysokim zyskiem ze sprzedaży urządzeń mobilnych. W tej kategorii nadal rządzą starzy wyjadacze. Doskonale pokazuje to najnowszy raport od Counterpoint, który podsumowuje trzeci kwartał 2019 roku i zestawia go z poprzednimi.

Apple nie ma sobie równych, jeśli chodzi o zarobki na sprzedaży smartfonów

zysk ze sprzedazy smartfonow apple samsung huawei 2019

Tak, wiem, że się powtarzam, ale naprawdę Apple nie ma sobie równych. Mimo że 2019 rok nie zapowiada się dla Amerykanów równie dobrze, co poprzednie, to nadal do giganta z Cuppertino należy ponad połowa zysków ze sprzedaży urządzeń mobilnych. Apple sprzedaje coraz mniej, ale nadal zarabia od groma. Głównie w Stanach Zjednoczonych, Europie i Japonii, gdzie wciąż doceniane jest podejście premium firmy z nadgryzionym jabłkiem. Po drugiej stronie mamy Xiaomi, które tak naprawdę oddaje swoje produkty niemalże bez jakiegokolwiek zysku. Naturalnie Chińczycy są tak ogromnym producentem, że smartfony to tylko część ich biznesu. Z kolei Oppo i Vivo wyraźnie pochodzą od tego samego właściciela, gdzie marże są ustalane na niemalże tym samym poziomie – ich produkty nie są wyceniane jak typowe chińczyki, ale często oferują innowacyjne technologie. Huawei najprawdopodobniej będzie szedł w dół, podczas gdy Samsung może być zadowolony z wyników – premiera Galaxy Note10 i nowe modele Galaxy A przyciągają gawiedź, pomimo że są tańsze zamienniki.

Zobacz też: Oppo samo ujawniło Reno3 Pro na swojej stronie internetowej.

Tym sposobem dochodzimy do wniosku, że… niespodzianek brak. Jednak według analityków z Counterpoint może się to niedługo zmienić, a to za sprawą rosnącej popularności 5G, jak i zmienionej polityki Qualcomma. Do tego dodajmy stale podnoszone ceny poszczególnych podzespołów, jak i samych materiałów. Tak, więc czeka nas ciekawy rok.

Źródło: Counterpoint

Sprawdź najnowsze wpisy