Twitter to jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych na świecie. Z serwisu każdego dnia korzysta około 130 milionów osób, a liczba ta wciąż rośnie. Niestety od czasu do czasu nawet najlepszym zdarzają się wpadki. Na łamach swojego bloga dotyczącego prywatności firma poinformowała o dość poważnym błędzie bezpieczeństwa w kliencie Twittera dla systemu Android.

Twitter dla Androida nie był bezpieczny. Na co pozwalał błąd w aplikacji?

Nowy lepszy Twitter

Wczoraj Twitter poinformował nas o groźnej usterce, która odkryta została w aplikacji portalu dla systemu Android. Pozwała ona na wstrzyknięcie złośliwego kodu do chronionej części pamięci aplikacji, co mogło skutkować możliwością wysyłania Tweetów w imieniu zalogowanego użytkownika czy dostępem do jego prywatnych wiadomości. Portal poinformował, że nie posiada żadnych dowodów na to, że jakikolwiek cyberprzestępca wykorzystał błąd do uzyskania dostępu do kont ofiar, lecz trzeba dmuchać na zimne. Osoby, które mogły być podatne na atak, zostały już powiadomione przy pomocy wiadomości e-mail i alertu w aplikacji.

Zobacz też: Motorola razr 2019 opóźniona. Kiedy możemy spodziewać się premiery smartfona?

Nawet jeśli nie otrzymaliście żadnej wiadomości, to warto zaktualizować aplikację Twittera – zawiera ona wszystkie najnowsze poprawki i funkcje. Użytkownicy systemu iOS mogą natomiast spać spokojnie. W programie dla tego systemu nie wykryto bowiem żadnej luki. Zachowajcie ostrożność!

Źródło: Twitter Privacy Center

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.