Samsung rozpoczął już pracę nad słuchawkami bezprzewodowymi Galaxy Buds następnej generacji. Informacja ta pochodzi z ostatniego zestawu dokumentów FCC związanych z nimi złożonych przez Samsunga. Według nich, nowe Buds, o numerze modelu SM-R175, mogą charakteryzować się znaczną poprawą żywotności baterii podczas pracy. Jest to bardzo istotna wiadomość w przypadku słuchawek bezprzewodowych. W końcu korzystanie z nich podczas ładowania mija się z celem.

Galaxy Buds 2 z większą baterią

Galaxy Buds 2 z większą baterią

 

Ze szkiców dołączonych do dokumentów FCC wynika, że nowe pudełko na Galaxy Buds może charakteryzować się pojemnością baterii na poziomie 600 mAh. Natomiast same słuchawki mają pojemność 300 mAh, co przekłada się na 150 mAh na pojedynczą słuchawkę. Jest to aż 50-procentowy wzrost w stosunku do poprzednika. Powinno się to przełożyć na znacznie dłuższy czas pracy na pojedynczym ładowaniu oraz dłuższy czas pracy z doładowywaniem. Niestety, sytuacja ta nie jest tak kolorowa, jak mogłoby się wydawać. Wszystko z powodu słuchawek obecnej generacji.

Zobacz też: MediaTek zaprezentuje układ 5G ze wsparciem dla mmVave

Przed wydaniem pierwszych Galaxy Buds informacje z FCC sugerowały, że pojedyncza słuchawka będzie miała baterię 150 mAh, natomiast pudełko będzie z akumulatorem 500 mAh. Okazało się jednak, że produkt końcowy został poddany cięciom, co obniżyło te liczby odpowiednio do 100 mAh i 400 mAh. Z drugiej strony, jeśli Samsung postanowił poprawić swoje słuchawki, to powinien się zdecydować jednak na poprawę pojemności baterii w urządzeniu. Co prawda przełoży się to także na zwiększenie wagi samych słuchawek, jednak dodatkowe 50 mAh powinno być wartością akceptowalną.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.