Sprawa wojny pomiędzy twórcą Wiedźmina a CD Projekt RED odbiła się bardzo szerokim echem, i to nie tylko w polskich mediach. Jest to jeden z nielicznych przypadków, kiedy społeczeństwo stanęło raczej po stronie dużej firmy, a nie twórcy materiału źródłowego. Może to w dużej mierze wynikać z dość trudnego charakteru autora i kontrowersyjnych wypowiedzi, połączonych z sympatią do twórców gier, a także dość powszechnego uznania jego roszczeń za absurdalne. Ja się jednak wolę wstrzymać od oceny całej sytuacji, gdyż nie znam dokładnego przebiegu jego rozmów z twórcami gier.

Sapkowski i CD Projekt RED wznawiają współpracę

Sapkowski CDP Projekt RED współpraca

CD Projekt RED wydało wczoraj komunikat prasowy, w którym poinformowało, że ugruntowało swoją relację z Andriejem Sapkowskim.

Zawsze podziwialiśmy prace pana Andrzeja Sapkowskiego — była to wielka inspiracja dla zespołu CD PROJEKT RED. Wierzę, że dzisiejszy dzień wyznacza nowy etap w naszej dalszej współpracy.

W komunikacie prasowym zauważamy dalej, że nowe porozumienie w pełni satysfakcjonuje obie strony i tym samym wyznacza ramy dla przyszłej współpracy pomiędzy twórcą Wiedźmina a CD Projekt RED. Dodatkowo umowa najwyraźniej przyznaje nowe prawa polskiemu twórcy i wydawcy gry, choć nie wyjaśniono ich szczegółów. O ile nam wiadomo, CDPR posiadała już prawa wieczyste do franczyzy Wiedźmina w zakresie gier.

Zobacz też: Xiaomi produkuje już niemal wszystko – do długiej listy możemy dopisać dalmierz laserowy

Z pewnością nie jest przypadkiem, że ogłoszenie to pojawiło się tego samego dnia, kiedy Netflix wydał bardzo oczekiwaną telewizyjną adaptację Wiedźmina. Popularność Geralta z Rivii dosłownie poszybowała w górę od czasu wprowadzenia na rynek w 2015 roku gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Od tego czasu postać ta pojawiła się w innych grach, takich jak Soul Calibur VI i Monster Hunter World. Serial Netflixa nie ma nic wspólnego z samym CD Projekt RED. Jednak samo jego istnienie będzie pośrednio korzystne dla polskiego dewelopera. Najbardziej zastanawiające jest jednak to, czy oznacza to szansę na powstanie Wiedźmina 4?

Źródło: wccftech

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.