htc-logo

Jak widać wojna patentowa nie zraża producentów smartfonów z Androidem na pokładzie, gdyż notują oni kolejne rekordy. Po niesamowitej sprzedaży Galaxy S 2, powody do dumy ma HTC, które czwarty raz z rzędu notuje rekordowe miesięczne dochody.

Dobra passa zaczęła się w kwietniu, kiedy to firma zanotowała niebagatelne 38.7 miliarda dolarów. Kolejne miesiące były jeszcze lepsze i tajwański producent może pochwalić się takimi liczbami jak: 40.6 mld $ za maj, 45 mld $ za czerwiec i w końcu 45.11 mld $ za lipiec. Jak widać podczas okresu wakacyjnego HTC trochę zwolniło, notując tylko 1% wzrost wględem czerwca, jednak warto zacznaczyć, iż jest to liczba o 83% wyższa niż w tym samym okresie rok temu. To tylko potwierdza jak wysokim zainteresowaniem cieszą się tajwańskie smartfony na całym świecie.

HTC jednak nie zamierza spoczywać na laurach, co potwierdzają słowa CEO firmy Pitera Chou, który stwierdził ostatnio, iż firma zamierza jeszcze w tym kwartale wypuścić od sześciu do ośmiu nowych smartfonów

źródło: phandroid, bgr.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Mynarski