Odmiany Lite w wydaniu Huawei to przede wszystkim średniaki, które cieszą się dużym powodzeniem. Doskonale świadczy o tym hit w postaci P8 Lite, który był najchętniej kupowanym smartfonem przez Polaków. Chińczycy lubią wykorzystywać tę markę, aż do przesady. Otóż okazuje się, że w drodze jest Huawei P30 Lite (2020). Naturalnie to nie pierwszy przypadek, kiedy jeden model dostaje rocznik do nazwy, kilka zmian i… powstaje zamieszanie.

Huawei P30 Lite (2020) to smartfon niespodzianka, ale czy ktoś o niego prosił?

Naturalnie dzisiaj Huawei wprowadza nowości na rynek w formie recyklingu, aby utrzymać dostępność do usług Google. To oznacza, że te same modele otrzymują naprawdę delikatne zmiany i nowe nazwy. Jak będzie w przypadku P30 Lite (2020)? Tego jeszcze nie wiemy, bo smartfon tak naprawdę pojawił się w Sieci wyłącznie za sprawą europejskiej ceny. Ta ma wynosić 349 euro, czyli około 1500 złotych. Gdzie szukać poszlak? W analogii do P20 Lite i P20 Lite (2019). Ten drugi po prostu okazał się Huawei nova 5i w przebraniu. Tym samym teoretycznie moglibyśmy zajrzeć do rodziny nova 6, ale ta jeszcze nie poznała swojego słabszego odpowiednika – z małym wyjątkiem. Mimo wszystko zmian może być naprawdę wiele, a podstawową może okazać się ulepszenie układu obliczeniowego. Oryginalny P30 Lite stawia na Kirina 710, który dzisiaj w średniakach Huawei został zastąpiony przez Kirina 810.

Zobacz też: Skoro Putin używa Windows XP, to czemu Ty miałbyś tego nie robić?

Oczywiście nie zapominajmy o tym, że P40 Lite ma być Novą 6 SE i to właśnie wspomniany wyjątek. Być może P40 Lite poznamy wcześniej jako P30 Lite (2020)? To na razie zagadka, ale powinna zostać szybko rozwiązana, skoro sklepy zaczynają zdradzać istnienie tego smartfona. A, będzie dostępny przynajmniej dwóch kolorach – niebieskim i… Breathing Crystal, czyli zapewnie gradientowej bieli.

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.