Xiaomi z Dimensity 1000+

MediaTek zaprezentuje układ 5G ze wsparciem dla mmVave

Newsy

Pod koniec listopada MediaTek zaprezentował procesor Dimensity 1000, który oferuje obsługę podwójnego trybu 5G. Ostatni raport Digitimes ujawnił, że tajwański producent chipów wprowadzi na rynek kolejny układ 5G 25 grudnia. Informacje z tej samej publikacji podają, że MediaTek zamierza zaprezentować rozwiązania mmWave 5G SoC w drugiej połowie 2020 roku. Tym samym będzie to pierwszy procesor mobilny tego producenta z obsługą takiego pasma.

Procesor MediaTek 5G mmVave

MediaTek 5G mmVave

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Istnieje niesamowite zapotrzebowanie na bezprzewodowe pasmo danych. Wynika to z tego, że coraz więcej urządzeń jest podłączonych do sieci. Dlatego też operatorzy komórkowi mają zamiar wykorzystać inne pasma częstotliwości do wdrażania nowych technologii bezprzewodowych 5G. Mówiąc konkretnie, widmo częstotliwości pomiędzy 24 GHz a 300 GHz, które oferuje duże szerokości pasma i szybsze prędkości transmisji danych, jest określane jako mmWave. Podczas gdy pasma mmWave rozciągają się do 300 GHz. W tym zakresie można wyznaczyć pasma o szerokości do 2 GHz, co skutecznie rozwiąże problem zapchanej sieci. Właśnie takie będą w przyszłości wykorzystywane dla 5G.

Zobacz też: Samsung Galaxy Fold w formie klapki na zdjęciach!

Obecnie przemysł wykorzystuje pasma częstotliwości 26 GHz, 28 GHz i 39 GHz dla mmWave. Wykorzystywane i testowane są obecnie pasma 28 GHz i 39 GHz, Natomiast pasmo 26 GHz będzie obsługiwane w Afryce i Azji. Zapowiedziane niedawno układy Snapdragon 865 i Snapdragon 765/765G obsługują pasma sub-6 GHz i mmWave. MediaTek zapowiada premierę kolejnego układu sub-6 GHz 5G na 25 grudnia. Najprawdopodobniej będzie to Dimensity 1000L, który ma numer modelu MT6885. Jednak on, podobnie jak model flagowy nie mają wsparcia dla mmWave.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x