ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Protest moderatorów Facebooka

Facebook też chce dać nam swój własny system operacyjny

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Facebook rozpoczął prace nad własnym systemem operacyjnym. Nie jest to pierwszy raz, kiedy gigant społecznościowy próbuje swoich sił w uniezależnieniu się od Google. Tym razem ma jednak ku temu znacznie poważniejsze powody niż wcześniej. Nie chodzi tu w końcu już jedynie o chęć uniezależnienia się. Android po prostu nie nadaje się najlepiej do potrzeb społecznościowego hegemona.

System operacyjny Facebooka

System operacyjny Facebooka

Facebook nie ma w końcu swoich smartfonów. Co prawda kiedyś próbował takowy stworzyć, a nawet podjął współpracę z w tej sprawie z HTC, której efekty były raczej mierne. To, czego potrzebuje Facebook to system dla gogli wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Obecnie firma korzysta tutaj z Androida. Ten, mimo że jest niezwykle elastycznym systemem, nie został jednak stworzony w tym celu. Wszystko więc musi się opierać na mocno zmodyfikowanej nakładce, która dodatkowo obciąża urządzenie i potrafi się czasami wysypać. Znacznie lepszym rozwiązaniem tutaj jest więc dedykowany system operacyjny.

Zobacz też: Wygląd Huawei P40 i P40 Pro w Sieci – przynajmniej ich zarys

Według przecieków system operacyjny Facebooka, którego nazwa pozostaje nieznana, zostanie zbudowany od podstaw. Projektem kieruje Mark Lucovsky, były inżynier firmy Microsoft, który jest współautorem systemu operacyjnego Windows NT. Warto zauważyć, że gigant mediów społecznościowych nie wskazał, kiedy wspomniany system operacyjny będzie miał swoją premierę, ani które produkty będą działały pod jego kontrolą. Nie jest to pierwszy raz, kiedy Facebook rozważa opracowanie własnego systemu. Jednak jak już wyżej wspomniałem teraz ma ku temu znacznie silniejszą motywację.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy